Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
Jesteś tu: Oferta SGH > Polski
 

 

 
opis:

​Osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych muszą cały czas odnawiać i aktualizować zdobytą wiedzę. Szczególnego znaczenia nabiera uzupełnianie wiedzy ekonomicznej, zwłaszcza obecnie, kiedy w naszej gospodarce zachodzą duże zmiany. Jedną z ważniejszych form kształcenia i podnoszenia kwalifikacji są studia podyplomowe. Ich charakter i forma zdecydowanie różni się od kursów doskonalenia zawodowego. Kursy te mają na celu przygotowanie słuchaczy do wykonywania konkretnej wyspecjalizowanej pracy, natomiast studia podyplomowe stawiają sobie za zadanie rozszerzenie i unowocześnienie wiedzy zdobytej na studiach i w trakcie pracy zawodowej. Zmiany, jakie zachodzą w polityce podatkowej i szczegółowych rozwiązaniach systemu podatkowego, zmuszają wiele osób do uzupełniania i aktualizowania posiadanej wiedzy zarówno na potrzeby własne, jak i reprezentowanych przez nie firm oraz instytucji. W realizacji tego zadania powinny im pomóc Podyplomowe Studia Podatkowe, których program łączy elementy wiedzy akademickiej z praktycznymi problemami funkcjonowania obecnego, stale zmieniającego się systemu podatkowego. Jest ono przeznaczone dla osób, które chcą rozszerzyć i pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa oraz systemu podatkowego.

W szczególności Podyplomowe Studia Podatkowe dedykowane są dla doradców podatkowych, pracowników organów skarbowych i podatkowych (Ministerstwa Finansów, urzędów i izb skarbowych, urzędów kontroli skarbowej, samorządowych organów podatkowych), pracowników działów podatkowych, księgowych i finansowych podmiotów gospodarczych. Studia przeznaczone są także dla wolnych zawodów takich jak biegły rewident, radca prawny, adwokat, notariusz oraz aplikantów radcowskich, notarialnych, adwokackich lub rewidenckich a także prawników, ekonomistów, finansistów.

UWAGA! Studia mają również pomóc w usystematyzowaniu wiedzy osobom, które zamierzają przystąpić do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego. W ramach programu studiów omawiane są m.in. zagadnienia wymagane na egzaminie.

informacji udziela i zapisy przyjmuje sekretarz studiów:
mgr Katarzyna Wasilewska
e-mail: Katarzyna Wasilewska
telefon: +48 504095061

STRONA PROGRAMU