Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
Jesteś tu: Oferta SGH > Polski
 

 

 
czesne:

​Opłata za całość studiów wynosi 7000 zł (możliwość wpłaty w dwóch ratach po 3500 zł).

W ramach uiszczonej opłaty uczestnicy otrzymają:
- książki i materiały w zakresie Business Intelligence,
- materiały do wykładów,
- program STATISTICA.

Czesne obejmuje także koszt wydania świadectwa ukończenia studiów.

:: Numer rachunku ::

Indywidualny dla każdego słuchacza numer konta bankowego generowany jest w Informatycznym Systemie Studiów Podyplomowych (ISSP​). 

termin uruchomienia studiów:

Edycja X (I edycja w Kolegium Analiz Ekonomicznych) została uruchomiona w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017, zajęcia rozpoczęły się w październiku, a zakończą w czerwcu 2017 r.

termin zapisów na studia:

​Rekrutacja na X edycję (I edycję w Kolegium Analiz Ekonomicznych) została zamknięta.

REKRUTACJA ONLINE

czas realizacji:
studia dwusemestralne
organizacja zjazdów:

Studia są uruchamiane w semestrze zimowym.

Zajęcia w ramach edycji zimowej rozpoczynają się w październiku danego roku i kończą w czerwcu następnego roku kalendarzowego.

Zapisy przyjmowane są w sposób ciągły.

Zajęcia odbywają się w trakcie sesji weekendowych (raz lub dwa razy w miesiącu) - w piątki (17:00-20:30) i w soboty (9:00-17:00).

studia skierowane do:

​Studia są przeznaczone dla:

  • Menedżerowie w obszarach: Sprzedaż i Marketing, Controling/Finanse, IT  i Członków Zarządu odpowiedzialnych za obszar IT (wykorzystanie Big Data), 
  • Specjalistów: działów finansowych, sprzedaży i analityków, 
  • Konsultantów specjalizujących się w doradztwie biznesowym, 
  • Analityków biznesowych, 
  • Innych osób pragnących poznać nowoczesne systemy informatyczne wspomagające pracę menedżera.
cel studiów:

​Celem studiów jest dostarczenie wiedzy w zakresie wykorzystania metod analitycznych (big data analytics) w biznesie. Szczególny nacisk jest położony na poznanie metod analizy wymagań biznesowych, wykorzystania metod eksploracji danych (data mining) oraz efektywnego wykorzystania systemów Business Intelligence (BI) dla wsparcia analiz: finansowych, sprzedaży, kosztów, marketingowych i klienta w celu zwiększania wartości ekonomicznej przedsiębiorstwa. Prezentowana będzie również architektura technologiczna BI: hurtownia danych i OLAP. W ramach zajęć jest prowadzona analiza konkretnych przypadków w zakresie: kontroling, sprzedaż,  zarządzanie relacjami z klientami, organizacja projektu wdrożenia BI. Przewidziane są również zajęcia laboratoryjne z wykorzystaniem oprogramowania: Statistica i SAS. Studenci otrzymają dostęp do pakietów analitycznych: SAS, SPSS i Statistica. Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów zarówno ze świata akademickiego jak i praktyki biznesowej.

STRONA PROGRAMU

kierownik programu:

prof. dr hab. Jerzy Surma

sekretarz programu:

​Ilona Jastrzębska
e-mail: ijastrz@sgh.waw.pl

sekretariat studiów:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
​Kolegium Analiz Ekonomicznych
ul. Madalińskiego 6/8, pok. 119
02-513 Warszawa

telefon: 225649237, 503111551

Dokumenty przyjmuje sekretarz studiów.

program realizuje:
KAE - Kolegium Analiz Ekonomicznych
język wykładowy:
polski
wykładowcy:

​Zajęcia prowadzą wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i innych wiodących uczelni w Polsce (także technicznych) oraz wybitni praktycy wnoszący wiedzę i doświadczenia z rzeczywistych wdrożeń.

tryb naboru:

​Rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie rezerwacji miejsc poprzez rejestrację w Informatycznym Systemie Studiów Podyplomowych SGH (REKRUTACJA ONLINE).

Na każdą edycję studiów przyjmowanych jest około 35 słuchaczy.

wymagane dokumenty:
warunki ukończenia studiów:

​Warunki otrzymania świadectwa ukończenia studiów: uczestnictwo w zajęciach i przygotowanie pracy dyplomowej poświęconej wybranym zastosowaniom Business Intelligence w przedsiębiorstwie pod kierunkiem promotorów - wykładowców studium.