Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
Jesteś tu: Oferta SGH > Polski
 

 

 
opis:

​Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy, niezbędnej w pracy ukierunkowanej na objęcie klienta indywidualnego kompleksowym i profesjonalnym, a także niezależnym doradztwem finansowym. Absolwent studiów będzie przygotowany do dogłębnej analizy sytuacji ekonomicznej każdego gospodarstwa domowego oraz skonstruowania indywidualnej strategii finansowej zgodnie z potrzebami i preferencjami klientów, obejmującej zarówno plan wydatków, oszczędności, jak i inwestycji.

Brak niezależnej certyfikacji doradców finansowych w Polsce oraz pojawiające się na rynku nieusankcjonowane prawnie i niezatwierdzone przez regulatora rynku finansowego (KNF) certyfikaty dla doradców finansowych spowodowały konieczność usystematyzowania wiedzy osób zajmujących się zarządzaniem finansami osobistymi klientów indywidualnych. Właśnie dlatego w 2008 roku w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej powstał autorski program studiów stworzony na potrzeby wykształcenia profesjonalnych i niezależnych, działających etycznie, doradców finansowych. Uwzględniono w nim zagadnienia szeroko pojętego rynku finansowego oraz istniejące na nim produkty i usługi. Kompleksowy i wszechstronny, a przede wszystkim praktyczny program studiów zapewnia wykształcenie w zakresie planowania i optymalizowania gospodarki finansowej klientów indywidualnych.

strona programu