Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
Jesteś tu: Oferta SGH > Polski > Aktualności

„8. SGH deutschsprachige Sommerschule”: 2.09–14.09.2018

2018-07-25 forum kategoria: informacja 

„8. SGH deutschsprachige Sommerschule” 2.09–14.09.2018


Od 2 do 14 września gościmy w SGH 20 studentów z Niemiec, którzy uczestniczą w ósmej edycji niemieckojęzycznej szkoły letniej – „SGH Sommerschule”.

SGH Sommerschule odbywa się każdego roku we wrześniu. Jej hasłem przewodnim są polsko-niemieckie stosunki gospodarcze, polityczne i społeczne. Oprócz bogatego programu akademickiego oferujemy naszym gościom wiele ciekawych atrakcji kulturalnych w Warszawie oraz Krakowie.

Warto podkreślić, że Sommerschule powstała jako wspólna inicjatywa dyrektor Centrum Programów Międzynarodowych p. Elżbiety Fonberg-Stokłuskiej i przedstawiciela DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) w Warszawie Pana Randolfa Oberschmidta.

Od pieciu lat kierownikiem akademickim jest p. prof. Jurgen Wandel – wykładowca SGH i lektor DAAD w SGH. Stroną organizacyjną zajmują się pracownicy Centrum Programów Międzynarodowych wspierani przez pracowników bardzo wielu działów SGH oraz przez studentów SGH.
DAAD od początku istnienia Sommerschule przyznaje od 12 do 18 stypendiów, umożliwiającym przyjazd do Polski wielu studentom z Niemiec. W latach 2014-2015 uczestnictwo polskich studentów w Sommerschule było możliwe dzięki Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Bardzo polecamy nasz wspólny projekt wszystkim zainteresowanym studentom z Niemiec i nie tylko. Sommerschule otrzymuje bowiem za każdym razem bardzo wysoką ocenę za stronę merytoryczną i organizacyjną od jej uczestników.

Archiwum