Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Studia licencjackie - I stopnia

 
Planujesz karierę w biznesie a może chcesz podnieść kwalifikacje? Studia licencjackie to pierwszy krok do uzyskania wyższego wykształcenia.

Oferujemy niezmiennie wysoki poziom nauczania, elastyczność planu zajęć, naukę języków na najwyższym poziomie, możliwość zdobywania doświadczenia w jednej z około stu organizacji studenckich oraz dostęp do szerokiej oferty praktyk, szkoleń i dworactwa zawodowego.

Rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018 rozpocznie się w maju 2017 roku.
 

 TRYB REKRUTACJI NA STUDIA

 
CHCĘ REKRUTOWAĆ SIĘ NA ZASADACH POLAKÓW CHCĘ SIĘ REKRUTOWAĆ NA ZASADACH CUDZOZIEMCÓW

ZASADY REKRUTACJI DLA POLAKÓW I OSÓB UPRAWNIONYCH >

 

​ZASADY REKRUTACJI CUDZOZIEMCÓW I OSÓB UPRAWNIONYCH >

 


Skrócone informacje dla cudzoziemców

Nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Sprawdź, co rekomendują studenci SGH.

 

 Warto studiować w SGH

 
25% absolwentów Szkoły Głównej Handlowej zarabia 12700 zł miesięcznie. Według badania portalu wynagrodzenia.pl przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak SGH zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce. Mediana zarobków absolwentów Uczelni wynosi obecnie 8000 zł brutto. Więcej informacji o ogólnopolskim badaniu wynagrodzeń

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni ekonomicznych w Rankingu Szkół Wyższych 2016. W kategorii uczelni ekonomicznych SGH wyprzedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wśród kategorii kierunków społecznych aż trzy nasze kierunki sklasyfikowały się na 1. pozycji: ekonomia (100 punktów) przed UW (82.25), finanse i rachunkowość (100 punktów) przed UW na Wydziale Zarządzania (99.02), zarządzanie (100 punktów) przed UW (73.95). Więcej informacji o rankingach​
​​
 

 Studia w języku angielskim

 
SGH Bachelor ManagementSGH Bachelor International Economy
SGH Bachelor QMIEISSGH Bachelor Global Business Finance and Governance 
 
 

 Współpraca międzynarodowa

 
​​Dodatkowe możliwości dla studentów SGH​ w toku studiów pozwalają poszerzać kompetencje językowe i interpersonalne, zdobywać międzynarodowe doświadczenie, a także zwiększać szanse rozwojowe i zawodowe.

W ramach oferty SGH studenci mogą skorzystać z wymiany międzynarodowej w obszarze Erasmusa+, PIM i umów bilateralnych; dwóch szkół letnich: anglojęzycznej "Summer University Warsaw", niemieckojęzycznej "SGH Sommerschule” oraz działającego przy SGH Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego, które ma status programu DAAD.

Współpracujemy z 270 uniwersytetami i szkołami biznesu w ponad 50 krajach na całym świecie. Głównymi partnerami SGH są uczelnie z krajów Unii Europejskiej, USA i Kanady. Rozwijamy współpracę z uczelniami w Europie Wschodniej oraz w krajach Azji i Pacyfiku, m.in. w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Australii czy Nowej Zelandii.
 

 Studia i biznes

 

Spośród wielu inicjatyw podjętych przez uczelnię jedną z najważniejszych jest powstanie Klubu Partnerów SGH. To wspólny projekt polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw współpracujących z SGH na wielu płaszczyznach. 

W czasie studiów każdy ma szansę na staż czy praktykę w jednej z partnerskich firm naszej uczelni. 

Dodatkowo studenci naszej SGH mogą skorzystać z programu Studiuj Praktycznie – wyjątkowej oferty przedmiotów realizowanych przez specjalistów-dydaktyków wraz ze specjalistami-praktykami.

 

 Organizacje studenckie

 
Oprócz satysfakcji, potencjalnych wygranych w krajowych i międzynarodowych konkursach SGH gwarantuje poznanie i zrozumienie wielu rozmaitych zagadnień, dzięki którym można zdobyć bardzo szerokie wykształcenie. Postaw na konkretne kwalifikacje, które pozwolą na rozpoczęcie wymarzonej ścieżki kariery

Jesteś ambitny i chcesz współtworzyć studencką społeczność SGH? Na każdego chętnego czeka oferta ponad 100 wydarzeń oraz około 60 organizacji studenckich, kół naukowych i pozanaukowych.

Zachęcamy również do tworzenia własnych inicjatyw. Oprócz dobrej zabawy i zdobycia praktycznych umiejętności, można poznać ciekawych ludzi, a także nawiązać kontakty z firmami i instytucjami. Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły.
 

 Znajomość języków obcych

 

Duży wybór staży i praktyk w międzynarodowych firmach, a także anglojęzyczne koła naukowe to przestrzeń, w której przydaje się znajomość języków obcych. Na studiach licencjakich SGH gwarantuje dwa lektoraty z języków zdawanych na maturze oraz szerokie możliwości wyboru dodatkowych zajęć i kursów.

W ofercie Centrum Nauki Języków Obcych jest również egzamin certyfikacyjny z języka angielskiego BULATS (The Business Language Testing Service). Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymuje się certyfikat umożliwiający m.in. do ubiegania się o stypendium zagraniczne w ramach programu ERASMUS. Pozostałe sesje testowe i egzaminacyjne Cambridge ESOL to Cambridge English: Business (BEC) i Cambridge English: Financial (ICFE).

 

 Materiały informacyjne

 
​​SGH folder promocyjnySGH ulotka studia
 

 Oferta edukacyjna

 
 

 Zobacz także

 
 
 
Dzień otwarty w SGH, sobota 18 marca 2017 r.
Często zadawane pytania
 

 Kariera i praktyki

 
SGH oferuje nie tylko studia. Dla przedsiębiorczych i ambitnych osób SERWIS KARIERA przygotował wiele możliwości rozwoju – doradztwo zawodowe, staże i praktyki w międzynarodowych firmach, a także szereg ciekawych warsztatów i innych wydarzeń.
 

 SGH w rankingach

 

WIĘCEJ >

 

 

 Poszerz swoją wiedzę

 
 

 ODWIEDŹ NAS

 
​​Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce
 

 Kontakt

 

Dział Promocji i Rekrutacji

al. Niepodległości 162
pok. 37, parter​

tel. 22 564 77 77
e-mail: rekrutacja@sgh.waw.pl

Godziny pracy działu: 8:00–16:00
(od poniedziałku do piątku)