Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Olimpiady

 

​Kandydat może otrzymać  punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym z tytułu osiągnięć w wybranych olimpiadach zgodnie z informacjami przedstawionymi w poniższej tabeli.

W momencie składania dokumentów kandydat zobowiązany jest do przedstawienia oryginału zaświadczenia wydanego przez główny komitet organizacyjny danej olimpiady.

Uprawnienia wynikające z tytułu laureata lub finalisty danej olimpiady przysługują kandydatom w roku zdania matury oraz w dwóch kolejnych latach. 

​Nazwa olimpiady ​Zakres kwalifikacji ​Przyznane punkty ​Zwolnienie z testu kwalifikacyjnego
​Olimpiada Przedsiębiorczości ​laureaci i finaliści ​433 ​tak
​Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ​laureaci – 6 pierwszych miejsc ​433 ​tak
​pozostali laureaci oraz finaliści ​333 ​nie
​Wybrane olimpiady przedmiotowe* ​laureaci stopnia centralnego ​433 ​tak
​finaliści stopnia centralnego ​333 ​nie

*W postępowaniu kwalifikacyjnym brane będą pod uwagę następujące olimpiady przedmiotowe: Olimpiada Fizyczna, Olimpiada Geograficzna, Ogólnopolska Olimpiada Historyczna, Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego, Olimpiada Języka Francuskiego, Olimpiada Języka Hiszpańskiego, Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego, Olimpiada Języka Rosyjskiego, Olimpiada Matematyczna, Wiedza o Polsce i Świecie Współczesnym.

Podstawa prawna: Uchwała nr 269 Senatu SGH z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w roku akademickim 2019/2020

 

 Osiągnięcia sportowe

 

​Kandydat może otrzymać  dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym za niżej wymienione osiągnięcia sportowe. Jeżeli  kandydat spełnia kryteria więcej niż jednego z wymienionych osiągnięć, w procedurze kwalifikacyjnej uwzględniane jest tylko osiągnięcie najwyżej punktowane.

 • 100 punktów za  uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich;
 • 50 punktów za uczestnictwo w mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy w kategorii juniora lub starszej w dyscyplinie podlegającej pod polski związek sportowy (według wykazu Ministra Sportu i Turystyki);
 • 40 punktów za uczestnictwo w rozgrywkach najwyższej klasy w hierarchii krajowych ligowych rozgrywek w danej kategorii wiekowej, w zespołowych grach sportowych w co najmniej jednym z sezonów ostatnich dwóch lat;
 • 30 punktów za zdobycie medalu Mistrzostw Polski w kategorii juniora lub starszej w ostatnich dwóch latach;
 • 30 punktów za uczestnictwo w krajowych rozgrywkach I ligi lub równoważnej w grach zespołowych w jednym z sezonów ostatnich dwóch lat.
 • 20  punktów za członkostwo w kadrze narodowej w kategorii juniora lub starszej w ostatnich dwóch latach;
 • 20  punktów za uczestnictwo  w najlepszych  sześciu  drużynach  zespołowych  gier
  sportowych w  krajowych  finałach  mistrzostw  Polski  w  kategorii  juniora  lub starszej w ostatnich dwóch latach;
 • 20 punktów za uczestnictwo  w  rozgrywkach  trzeciego  stopnia  w hierarchii  
 • krajowych ligowych   rozgrywek   w   danej   kategorii   wiekowej, w  zespołowych grach sportowych  w  co  najmniej  jednym  z  sezonów  ostatnich  dwóch  lat, jeżeli hierarchia ligi danej dyscypliny obejmuje co najmniej pięć stopni rozgrywek.

Wszystkie osiągnięcia powinny być udokumentowane oryginalnym zaświadczeniem wydanym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Suma punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym nie może przekroczyć  433 punktów.

Podstawa prawna: Uchwała nr 269 Senatu SGH z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w roku akademickim 2019/2020