Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Informacja o rekrutacji na studia magisterskie

 
W roku akademickim 2016/17 nie jest planowana rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2016/17.
Najbliższa rekrutacja rozpocznie się w maju 2017
 

 zasady przyjęć

 
 • dla obywateli polskich i osób uprawnionych do podejmowania studiów na zasadach obowiązujących obywateli polskich
 • dla cudzoziemców podejmujących studia na zasadach innych niż obowiązujące obywateli polskich

Skrócone informacje dla cudzoziemców

 

 Studia magisterskie - II stopnia

 
Zapraszamy na studia drugiego stopnia na 17 kierunkach w języku polskim oraz 5 dostępnych w języku angielskim. Masz już dyplom licencjacki, inżynierski bądź inny magisterski? Dołącz do najlepszych i skorzystaj z nieograniczonych możliwości planowania swojej przyszłości zawodowej. Dyplom studiów magisterskich upoważnia do aplikowania na studia doktoranckie, podyplomowe i kolejne magisterskie.

Prestiżowe studia 
 • 17 kierunków w języku polskim
 • 5 kierunków w języku angielskim 
 • elastyczny harmonogram zajęć 
 • wyjazdy zagraniczne do ponad 270 uczelni partnerskich w 50 krajach 
 • planowanie ścieżki kariery 
 • programy staży i praktyk 
 • działalność studencka w około 60 organizacjach i studenckich kołach naukowych
 • rozwój kompetencji językowych
 • rzetelna wiedza 
 • praktyczne umiejętności 
 • międzynarodowe doświadczenie
 

 Kierunki studiów

 
 

 Dodatkowe programy

 
 

 Kierunki i specjalności

 

Programy i plany studiów pierwszego i drugiego stopnia w SGH w roku akademickim 2016/2017.

 

 Potwierdzona jakość

 
​​Polskie i międzynarodowe akredytacje to najlepsze potwierdzenie najwyższej jakości studiów oferowanych przez SGH.
 

 Warto studiować w SGH

 
25% absolwentów Szkoły Głównej Handlowej zarabia 12700 zł miesięcznie. Według badania portalu wynagrodzenia.pl przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak SGH zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce. Mediana zarobków absolwentów Uczelni wynosi obecnie 8000 zł brutto. Więcej informacji o ogólnopolskim badaniu wynagrodzeń

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni ekonomicznych w Rankingu Szkół Wyższych 2016. W kategorii uczelni ekonomicznych SGH wyprzedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wśród kategorii kierunków społecznych aż trzy nasze kierunki sklasyfikowały się na 1. pozycji: ekonomia (100 punktów) przed UW (82.25), finanse i rachunkowość (100 punktów) przed UW na Wydziale Zarządzania (99.02), zarządzanie (100 punktów) przed UW (73.95). Więcej informacji o rankingach​
​​
 

 Studia w języku angielskim

 
SGH Master Finance and Accounting SGH Master International Tourism SGH Master International Business SGH Master Global Business, Finance and Governance
SGH Master Advanced Analytics - Big Data
 

 Sukcesy studentów

 
​​Studenci SGH nie boją się wyzwań - również tych międzynarodowych. Wielokrotnie pokazali na co ich stać, dostając się do finałów i wygrywając konkursy zagranicznych firm, które są partnerami naszej uczelni. Wykorzystując i poszerzając kompetencje potwierdzili własne ambicje i wysoką jakość prowadzonych przez nas studiów.
​​
Studenci SGH Światowymi Mistrzami Negocjacji


Najpierw w ciągu czterech rund zostawili w tyle drużyny z Islandii, Niemiec, Francji, Szwecji, Austrii, Danii i USA, w tym studentów MBA, by w finale pokonać reprezentantów Niemiec z Uniwersytetu w Bonn!

Google Online Marketing Challenge to żadne wyzwanie

Trzykrotni zdobywcy tytułu Europejskiego Zwycięzcy Google Online Marketing Challenge (w latach 2009-2011), który w roku 2012 zamienili na światowe zwycięstwo.

SGH-owcy finalistami polskiego etapu konkursu KPMG

Nazwa grupy przyniosła szczęście! "Vencedores" - Kamila Syska, Marcin Józefowicz, Piotr Mazek i Jakub Reliszka - wygrali polski etap konkursu KPMG International Case Competition.

Zwycięzcy również w EY Financial Challenger

Zmierzenie się z codziennymi zadaniami profesjonalnych doradców finansowych jest proste! Zespół SGH okazał się najlepszy wśród reprezentantów jednej z dwóch spółek działających na rynku słodyczy dla funduszu private equity. Jego członkowie otrzymali do podziału 30 tys. zł, a każdy z nich płatne praktyki w dziale doradztwa transakcyjnego EY oraz vouchery na szkolenia.
 
 

 Współpraca międzynarodowa

 
​​Dodatkowe możliwości dla studentów SGH​ w toku studiów pozwalają poszerzać kompetencje językowe i interpersonalne, zdobywać międzynarodowe doświadczenie, a także zwiększać szanse rozwojowe i zawodowe.

W ramach oferty SGH studenci mogą skorzystać z wymiany międzynarodowej w obszarze Erasmusa+PIM i umów bilateralnych; dwóch szkół letnich: anglojęzycznej "Summer University Warsaw", niemieckojęzycznej "SGH Sommerschule” oraz działającego przy SGH Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego, które ma status programu DAAD.

Współpracujemy z 270 uniwersytetami i szkołami biznesu w ponad 50 krajach na całym świecie. Głównymi partnerami SGH są uczelnie z krajów Unii EuropejskiejUSA i Kanady. Rozwijamy współpracę z uczelniami w Europie Wschodniej oraz w krajach Azji i Pacyfiku, m.in. w JaponiiKorei PołudniowejChinachAustralii czy Nowej Zelandii.​
 

 Studia i biznes

 

Spośród wielu inicjatyw podjętych przez uczelnię jedną z najważniejszych jest powstanie Klubu Partnerów SGH. To wspólny projekt polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw współpracujących z SGH na wielu płaszczyznach. 

W czasie studiów każdy ma szansę na staż czy praktykę w jednej z partnerskich firm naszej uczelni. Dodatkowo w Auli Spadochronowej w budynku głównym SGH często organizowane są warsztaty i spotkania z przedstawicielami członkowskich przedsiębiorstw i korporacji Klubu.​

 

 tryb rekrutacji na studia

 

Studia magisterskie to kolejny krok do poszerzenia i rozwinięcia swoich kompetencji, a także rozpoczęcia w przyszłości kariery akademickiej. Rekrutować się na nie można mając:

 • dyplom studiów licencjackich
 • dyplom studiów inżynierskich
 • dyplom innych studiów magisterskich

W procesie rekrutacji brane są pod uwagę: średnia ocen z ostatnich 5 semestrów o wyniku minimum 3,5 (dla absolwentów SGH w danym roku akademickim) lub wynik sprawdzianu z wiedzy o gospodarce i języka obcego (dla absolwentów innych uczelni i absolwentów SGH z poprzednich lat).

Sprawdzian z wiedzy o gospodarce składa się z dwóch części obejmujących:

1. następujące przedmioty: mikroekonomia, makroekonomia, podstawy zarządzania, ​historia gospodarcza, polityka gospodarcza, integracja europejska, ekonomia międzynarodowa

2. wiedzę ekonomiczną w języku obcym: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski.

Przykładowe pytania z poprzednich lat.

 

 Kariera i praktyki

 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje nie tylko studia. Dla przedsiębiorczych i ambitnych osób Serwis Kariera przygotował wiele możliwości rozwoju - doradztwo zawodowe, staże i praktyki w międzynarodowych firmach, a także szereg ciekawych warsztatów i innych wydarzeń.

Korzyści płynących z rozwijania swoich kompetencji w przestrzeni SGH jest wiele - potwierdza to również wynik badania firmy Sedlak & Sedlak z 2013 roku informujący, że nasi absolwenci są najlepiej zarabiającymi spośród badanych absolwentów uczelni w Polsce. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to uczelnia kształcąca najlepszych specjalistów.
 

 Organizacje studenckie

 
Oprócz satysfakcji, potencjalnych wygranych w krajowych i międzynarodowych konkursach SGH gwarantuje poznanie i zrozumienie wielu rozmaitych zagadnień, dzięki którym można zdobyć bardzo szerokie wykształcenie. Postaw na konkretne kwalifikacje, które pozwolą na rozpoczęcie wymarzonej ścieżki kariery.  

Jesteś ambitny i chcesz współtworzyć studencką społeczność SGH? Na każdego chętnego czeka oferta ponad 100 wydarzeń oraz 60 organizacji studenckich, kół naukowych i pozanaukowych.

Zachęcamy również do tworzenia własnych inicjatyw. Oprócz dobrej zabawy i zdobycia praktycznych umiejętności, można poznać ciekawych ludzi, a także nawiązać kontakty z firmami i instytucjami. Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły.​
 

 Znajomość języków obcych

 

Duży wybór staży i praktyk w międzynarodowych firmach, a także anglojęzyczne koła naukowe to przestrzeń, w której przydaje się znajomość języków obcych. Na studiach magisterskich SGH gwarantuje lektorat z języka zdawanego na sprawdzianie z wiedzy o gospodarce lub wybranego w systemie podczas rejestracji na studia. W ofercie jest też szeroki wybór dodatkowych zajęć i kursów.

W ofercie Centrum Nauki Języków Obcych jest również egzamin certyfikacyjny z języka angielskiego BULATS (The Business Language Testing Service). Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymuje się certyfikat umożliwiający m.in. do ubiegania się o stypendium zagraniczne w ramach programu ERASMUS. Pozostałe sesje testowe i egzaminacyjne Cambridge ESOL to Cambridge English: Business (BEC) i Cambridge English: Financial (ICFE).​

 

 Materiały informacyjne

 
​​
​​SGH_DRiP_folder_polski.jpgSGH_DRiP_ulotka_studia_polski.jpg
 

 Oferta edukacyjna

 
 

 Zobacz także

 
 
​​Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce
Porozmawiajmy o studiach
Często zadawane pytania
 

 odwiedź nas

 
 

 Poszerz swoją wiedzę!

 
 

 Kontakt

 
​Dział Promocji i Rekrutacji

al. Niepodległości 162
pok. 37, parter​

tel. 22 564 77 77
e-mail: rekrutacja@sgh.waw.pl
Skype: sghwarsaw
Stały dyżur w godz. 12:00 - 13:00 (od poniedziałku do piątku). W sprawie umówienia się na rozmowę w innych godzinach prosimy o kontakt mailowy pod powyższym adresem.

Godziny pracy działu: 8:00 - 16:00 (od poniedziałku do piątku)