Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 KARIERA

 

​Za pośrednictwem Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami SGH, uczelnia wspiera rozwój kariery nie tylko obecnych studentów, ale również absolwentów. Jednym z cenniejszych projektów jest Serwis Kariera, który stanowi platformę komunikacji między pracodawcami a studentami i absolwentami SGH. Serwis Kariera to źródło aktualnych ofert praktyk, staży i pracy, a także różnych praktycznych informacji na tematy szeroko związane z poszukiwaniem pracy. Serwis ten usprawnia również proces konsultacji u doradcy zawodowego SGH.

Z uwagi na biznesowo-ekonomiczny charakter uczelni, warto wspomnieć o wyjątkowym projekcie jakim jest Klub Partnerów SGH. Jest to wspólny projekt polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw współpracujących z SGH na wielu płaszczyznach. Dzięki tej współpracy, studenci SGH mają szansę na staż czy praktykę w jednej z partnerskich firm naszej uczelni.

Dodatkowo studenci SGH mogą skorzystać z programu Studiuj Praktycznie – wyjątkowej oferty przedmiotów realizowanych przez specjalistów-dydaktyków wraz ze specjalistami-praktykami. Program jest realizowany dzięki współpracy z pracodawcami z Klubu Partnerów SGH.

W skrócie, studiowanie w SGH to trafna inwestycja, co potwierdzają rozmaite rankingi i zestawienia z ostatnich lat.

  • Według najnowszego Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, opublikowanego przez firmę Sedlak & Sedlak w lutym 2018 r., absolwenci SGH w 2017 otrzymywali najwyższe miesięczne wynagrodzenie całkowite – średnio 8228 zł – spośród absolwentów studiów magisterskich badanych uczelni.
  • W rankingu „Kuźnia prezesów” z roku 2018, SGH zajęła 1. miejsce w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm.​
  • Według zestawienia Ekonomiczne Losy Absolwentów (ELA) Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego absolwenci kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH otwierają listę płac osób, które ukończyły magisterskie stacjonarne ekonomiczne studia w Polsce w 2015 roku (5886.51 zł). Drugie miejsce: finanse i rachunkowość w SGH (5248.11 zł). Informacja ta dotyczy absolwentów tuż po dyplomie zatrudnionych na umowę o pracę.

Zobacz także: