Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Сайт для кандидатов из Беларуси 中国申请者页面 Page for candidates from India Сайт для кандидатів з України OFERTA SGH
Zasady rekrutacji dla cudzoziemców : Odnajdź się w Warszawie
Zasady rekrutacji dla cudzoziemców
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Zakwaterowanie

 

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie lub okolicy i chcesz posmakować prawdziwego życia studenckiego, wtedy warto rozważyć zakwaterowanie w akademiku SGH lub innej uczelni, jeśli zabraknie miejsc. Przeciętny koszt łóżka w warszawskim akademiku to 400-600PLN (100-150 EUR).

Jeśli nie udało Ci się znaleźć miejsca w akademiku albo po prostu wolisz inne rozwiązanie, pozostaje Ci możliwość wynajmu pokoju w prywatnym mieszkaniu (od 600 PLN/150 EUR za miesiąc) lub też całego mieszkania (kawalerka od 900 PLN/ 225 EUR za miesiąc). Pamiętaj, że ważnym czynnikiem wpływającym na cenę najmu jest lokalizacja mieszkania.

 

 Wyżywienie

 

​Koszty wyżywienia  w Warszawie – tak samo jak i w każdym innym mieście – zależą od tego czy samodzielnie przygotowujesz posiłki dla siebie czy też “stołujesz się na mieście”. W tej pierwszej sytuacji miesięczne koszty żywieniowe powinny zamknąć się w granicy 360-500 PLN (85-125 EUR). Jeśli jednak nie planujesz w ogóle  gotować, musisz się liczyć z tym, że wydasz na jedzenie  co najmniej 750 PLN (185 EUR).

Posiłek w restauracjach typu fast-food oraz w barach mlecznych standardowo mieści się w przedziale od 8-20 PLN (2-5 EUR).  Wyjście do bardziej eleganckiego lokalu to już koszt powyżej 60 PLN (15 EUR) za osobę. Naturalnie, im wyższy standard, tym wyższe ceny.

 

 TRANSPORT NA KIESZEŃ STUDENTA

 

Najtańszym rozwiązaniem , pomijając chodzenie na piechotę, jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Jeśli planujesz z niej korzystać sporadycznie, zapewne wystarczą Ci bilety jednorazowe. Jeśli jednak planujesz regularnie jeździć komunikacją miejską, to warto zainwestować w bilet długookresowy – im dłużej ważny jest bilet, tym mniej on kosztuje w przeliczeniu na dzień. Pamiętaj też, że dzięki legitymacji studenckiej możesz liczyć na zniżkę 50%. Więcej informacji oraz aktualne ceny biletów znajdziesz na ztm.waw.pl.

Jeśli z jakiegoś powodu komunikacja miejska nie jest opcją dla Ciebie, to na szczęście masz jeszcze kilka alternatyw. Najpopularniejszą z nich są rowery miejskie, choć  z reguły nie można ich wypożyczyć w okresie zimowym. W Warszawie działa kilku operatorów  samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, warto więc porównać oferty i wybrać najlepszą dla siebie. Oprócz rowerów miejskich, możesz również korzystać z mobilnych wypożyczalni skuterów i samochodów, jeśli masz prawo jazdy. Podstawowym narzędziem obsługi takich wypożyczalni jest Twój smartfon z zainstalowaną aplikacją konkretnego operatora.