Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Akademia Analityka - Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie : Akademia Analityka - Data Mining - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Akademia Analityka - Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia akademia analityka - analizy statystyczne i data mining w biznesie

 
Jakość, szybkość i skuteczność modelowania w erze BIG DATA opisywanej przez 7V (Volume, Velocity, Variety, Veracity, Value, Validity, Visability) jest można rzec „chlebem powszechnym” ale i „dużym wyzwaniem” dla zaawansowanej analityki. Zwieńczeniem całego procesu modelowania są dobrej jakości modele predykcyjne. Powinnością nauczycieli akademickich zajmujących się szkoleniem analityków w zakresie tego co nazywamy Advanced Analytics and Data Science jest uczenie nowego pokolenia analityki w sposób kompleksowy, to jest w kategorii tego co określamy procesem zarządzania cyklem analitycznym. W takim procesie myślenie i modelowanie statystyczne łączy się z myśleniem procesami biznesowymi, wykorzystaniem nowoczesnych technologii i Bussines Intelligence. W prasie biznesowej możemy przeczytać:

HARVARD BUSINESS REVIEW calls data science “the sexiest job in the 21st century,” and by most accounts this hot new field promises to revolutionize industries from business to government, health care to academia” (HBR, October 2012).

“The term data scientist is a useful one, because it captures people’s imagination. It’s good, because it underscores the changes that are going on in organizations, and in the economy in general around the centrality of data” (M. Rappa , Forbest 11.04.2013).

Nasze studia podyplomowe: Akademia Analityka – Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie w realizowanym programie szkolenia dostarczają studiującym umiejętności analitycznych w kategorii analityka poszukiwanego na rynku, czyli „data scientist”. Główny cele kształcenia w naszym programie to profesjonalne zaawansowane modelowanie dla biznesu, oparte na najnowszych technologiach IT włączające: optymalizację procesów przygotowania danych do analiz biznesowych; nowoczesne narzędzia modelowania zaprojektowane dla High Performance Analytics; nowoczesne wnioskowanie oparte na modelach predykcyjnych (analityka opisowa i modelowa). Oferujemy taki poziom analityki dla biznesu o której pisze prof. Bart Baesens w swojej najnowszej książce”  Analytics in a Big Data World: The Essential Guide to Data Science and its Applications – (Wiley and SAS Business Series, 2014)”.
 

 Dlaczego Warto

 
Analityk w kategorii „data scientist” to osoba od „pozyskiwania wiedzy naukowej z danych” posiadająca:
a) dobre wykształcenie techniczne (matematyk, statystyk, ekonometryk, informatyk, itd.);
b) umiejętności pracy zespołowej, głównie w zespołach interdyscyplinarnych;
c) umiejętności komunikacyjne (przepływ i wymiana informacji pomiędzy twardą analityką, BA i procesem podejmowania decyzji w firmie);
d) umiejętności biznesowe z odrobiną empatii;
e) dostęp do dobrych narzędzi analitycznych i informatycznych (oprogramowania). ) dostęp do dobrych narzędzi analitycznych i informatycznych (oprogramowania).

Adresatami studiów są osoby posiadające wiedzę na poziomie podstawowym w zakresie analityki , pragnące poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną wraz z praktycznymi umiejętnościami jej wykorzystania w zakresie nowoczesnych i zaawansowanych metod, modeli, technik analiz statystycznych, analiz „data mining”, „text mining”. Studia są skierowane do analityków i innych osób posługujących się nowymi technologiami, w tym głównie systemem SAS, a w szczególności pracowników zajmujących się zaawansowaną analityką w bankach, firmach konsultingowych, ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych, produkcyjnych, handlowych, instytucjach nadzorczych czy administracji publicznej oraz pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych pragnących poszerzyć swój warsztat naukowo – badawczy i absolwentów uczelni, którzy posiadają wykształcenie matematyczne, informatyczne, statystyczne, a którzy chcą dokształcić się w zakresie nowoczesnej analityki w zastosowaniach biznesowych.

Nasze studia podyplomowe Akademia Analityka – Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie w realizowanym programie szkolenia dostarczają studiującym umiejętności analitycznych i nie tylko, w kategorii analityka poszukiwanego na rynku, czyli „data scientist” – dlatego warto je wybrać.
 

 Opinie o kierunku

 
Szukałem studiów podyplomowych, w ramach których mógłbym poznać biznesowe zastosowania różnych metod modelowania oraz poznać najnowsze metody analiz na przykład typu sieci społecznościowe. Studia Akademia Analityka – Analizy statystyczne i data mining w biznesie spełniły w stu procentach moje oczekiwania. Zajęcia były dobrze zbalansowane pod względem czasu poświęconego na teorię oraz czas warsztatowy, a omawiane przykłady pochodziły ze świata biznesowego. Dzięki temu od razu po wyjściu z zajęć mieliśmy głowy pełne pomysłów na różnego rodzaju analizy. W moim przypadku jeden z pomysłów wykorzystujących Text Mining udało mi się zmaterializować w postaci paper’a, który zgłosiłem na konkurs SAS Student Ambassador. Mimo, że była to moja pierwsza praca z zakresu Text Analytics to znalazła się ona w gronie 15 najlepszych paper’ów zgłoszonych przed studentów, w tym również studentów studiów doktoranckich, i zaprezentowanych na corocznym SAS GLOBAL FORUM. Nieodzownym walorem tych studiów jest również możliwość uzyskania kompleksowej wiedzy na temat wielu narzędzi analitycznych SAS.
Rafał Wojdan, marzec 2014, nr. albumu 78504
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

Sekretariat studiów

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Biuro Kolegium Analiz Ekonomicznych
ul. Madalińskiego 6/8
02-513 Warszawa
budynek M, pokój 220
w dni robocze w godzinach: 8:00-16:00
 
(po wcześniejszym uzgodnieniu spotkania przez telefon: 502514430 lub 225649273)

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 


 

 nowy kierunek

 
  • patronat SAS Institute Polska
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe