Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python” : Akademia Analityka z SAS, R & Python| Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Akademia Analityka z SAS, R & Python

 
Studia nowoczesne, oryginalne, kształcące analityków z wizją programowania i modelowania przyszłości. Studia skierowane są do osób które:
  • interesują się analityką biznesowa, zaawansowaną analityką biznesową, nowymi technologiami IT w analityce, programowaniem w różnych językach;
  •  
  • interesują się  zagadnieniami szeroko definiowanej naukowej analizy danych;
  •  
  • są świadome tego, że we współczesnym świecie następuje olbrzymi postęp, jeśli chodzi o możliwości analityki. 
Nasza oferta jest jedyna tego typu w Polsce, w Europie a może i na świecie.
 

 Dlaczego Warto

 
Współczesny analityk – poszukiwany na rynku analityki biznesowej – to Data Scientist – osoba, która zna kilka języków programowania (jeden już nie wystarczy), zna dobrze podstawy teoretyczne analityki, to jest statystykę, ekonometrię, filozofię i technologie do budowy modeli predykcyjnych, BI, posiada umiejętności miękkie oraz porusza się dobrze w obszarze nowych technologii analitycznych, tzw. architektury III generacji i technologii BIG DATA.  Tak dobrych analityków, podejmujących wyzwania nowoczesnej analityki biznesowej – chcemy szkolić i kształtować na naszych studiach i to stanowi nasz główny cel programu. Programowanie, analizy i modelowanie dla biznesu w tym modele predykcyjne wykorzystują trzy rodzaje oprogramowania: SAS (oprogramowanie  licencjonowane),  R & PYTHON oraz technologie IT nowej generacji.
Profesor Michael Rappa, twórca pierwszego w USA Institute for Advanced Analytics w jednym ze swoich wywiadów ( 2017 ) powiedział: “ Data everywhere.....but a scarcity of talent with the skills  to make sense of it and create value. As the need of analytics becomes more widespread, there is mounting demand for—and a growing shortage of—professionals with strong quantitative skills coupled with an understanding of how the techniques are applied to business and the variety of critical tasks facing decision-makers”.
Jesteśmy jako Zespół realizujący program studiów świadomi wyzwań współczesnej analityki biznesowej. Na studiach naszych poprzez proces rekrutacji szukamy a potem doskonalimy w procesie edukacji talenty analityczne, które z nabytą u nas wiedzą teoretyczną i  praktyczną będą w analityce tworzyć nowe wartości w firmach, instytucjach gdzie pracują lub będą pracować.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​prof. dr hab. Ewa Frątczak
telefon: 502514430
telefon: 22 564 92 73
e-mail: Ewa Frątczak

dr Aleksandra Iwanicka
telefon: 22 564 92 73
e-mail: Aleksandra Iwanicka

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Analiz Ekonomicznych
Instytut Statystyki i Demografii
ul. Madalińskiego 6/8, budynek M, pokój 220
02-513 Warszawa
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 


 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe