Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python” : Akademia Analityka z SAS, R & Python| Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Akademia Analityka z SAS, R & Python

 
Nowość !!! Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python” posiadają CERTYFIKAT GLOBALNY „ JOINT CERTIFICATE” od 2018 roku (od II edycji) w ramach programu SAS® Global Academic Program.

Program studiów przeszedł  pomyślnie akredytację i oferuje studentom program edukacji z zakresu analityki biznesowej o zasięgu globalnym. Absolwenci studiów obok świadectwa ukończenia studiów otrzymują certyfikat SAS Institute: lokalny i globalny. Przyznanie certyfikatów globalnych dla naszych  studiów podyplomowych w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH to wysoka ocena oferty programowej, która uaktualniana jest z roku na rok zgodnie z potrzebami najnowszych wyzwań, standardów  i wymogów analityki biznesowej na świecie. To również wysoki poziom naukowy wykładowców z dużym doświadczeniem pracy w biznesie międzynarodowym. 

W załączeniu wzór certyfikatu: Business Analytics with SAS and Open Source.
SGH jest na liście uczelni i uniwersytetów, które znajdują się w programie. Lista instytucji SAS Global Academic Program.

Obecnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem elektronicznych odznak SAS do Programu Joint Certificate Oznacza to, że każdy student który otrzyma Joint Certificate może otrzymać elektroniczną odznakę i umieścić ją w mediach społecznościowych na LinkedIn, Facebook, etc.

Studia nowoczesne, oryginalne, kształcące analityków z wizją programowania i modelowania przyszłości. Studia skierowane są do osób które:

  • interesują się analityką biznesowa, zaawansowaną analityką biznesową, nowymi technologiami IT w analityce, programowaniem w różnych językach;
  • interesują się  zagadnieniami szeroko definiowanej naukowej analizy danych;
  • są świadome tego, że we współczesnym świecie następuje olbrzymi postęp, jeśli chodzi o możliwości analityki.

Nasza oferta jest jedyna tego typu w Polsce, w Europie a może i na świecie.
 

 Dlaczego Warto

 
Współczesny analityk – poszukiwany na rynku analityki biznesowej – to Data Scientist – osoba, która zna kilka języków programowania (jeden już nie wystarczy), zna dobrze podstawy teoretyczne analityki, to jest statystykę, ekonometrię, filozofię i technologie do budowy modeli predykcyjnych, BI, posiada umiejętności miękkie oraz porusza się dobrze w obszarze nowych technologii analitycznych, tzw. architektury III generacji i technologii BIG DATA.  Tak dobrych analityków, podejmujących wyzwania nowoczesnej analityki biznesowej – chcemy szkolić i kształtować na naszych studiach i to stanowi nasz główny cel programu. Programowanie, analizy i modelowanie dla biznesu w tym modele predykcyjne wykorzystują trzy rodzaje oprogramowania: SAS (oprogramowanie  licencjonowane),  R & PYTHON oraz technologie IT nowej generacji.

Profesor Michael Rappa, twórca pierwszego w USA Institute for Advanced Analytics w jednym ze swoich wywiadów ( 2017 ) powiedział: “ Data everywhere.....but a scarcity of talent with the skills  to make sense of it and create value. As the need of analytics becomes more widespread, there is mounting demand for—and a growing shortage of—professionals with strong quantitative skills coupled with an understanding of how the techniques are applied to business and the variety of critical tasks facing decision-makers”.

Jesteśmy jako Zespół realizujący program studiów świadomi wyzwań współczesnej analityki biznesowej. Na studiach naszych poprzez proces rekrutacji szukamy a potem doskonalimy w procesie edukacji talenty analityczne, które z nabytą u nas wiedzą teoretyczną i  praktyczną będą w analityce tworzyć nowe wartości w firmach, instytucjach gdzie pracują lub będą pracować.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​prof. dr hab. Ewa Frątczak
telefon: 502514430
telefon: 22 564 92 73
e-mail: Ewa Frątczak

dr Aleksandra Iwanicka
telefon: 22 564 92 73
e-mail: Aleksandra Iwanicka

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Analiz Ekonomicznych
Instytut Statystyki i Demografii
ul. Madalińskiego 6/8, budynek M, pokój 220
02-513 Warszawa
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 


 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe