Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Lokalne Klastry Energii : Akademia gospodarki niskoemisyjnej – lokalne klastry energii
Podyplomowe Studia Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Lokalne Klastry Energii
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Lokalne Klastry Energii

 
W związku z megatrendami w światowej energetyce oraz wdrożeniem polityki niskoemisyjnej i nowoczesnej gospodarki cyrkularnej na poziomie unijnym w horyzoncie 2030 i 2050, ale również z powodu licznych inicjatyw lokalnych wspierających niskoemisyjne klastry energetyczne, wymagane są ogromne inwestycje w krajowej energetyce rozproszonej, ich integracja za pomocą nowoczesnych technologii oraz w gospodarce cyrkularnej. Przedmiotowe inwestycje wielu prosumentów i inwestorów wymagają skoordynowanego podejścia oraz zaangażowania środków w wysokości wielu miliardów złotych, w tym wykorzystując środki Unii Europejskiej, środki pomocowe krajowe oraz prywatnych inwestorów i prosumentów.
Umiejętnie zaplanowanie tych inwestycji na szczeblu lokalnym, uwzględniając założenia polityczno-prawne na szczeblu regionalnym, krajowym i unijnym wymaga szerokiej wiedzy i stanowi kluczowy instrument modernizacji otoczenia lokalnego poprzez budowę innowacyjnej niskoemisyjnej gospodarki. Praktyczne wykorzystanie lokalnych niskoemisyjnych zasobów energii wymaga zaangażowania interdyscyplinarnej wiedzy, dotykającej zagadnień z pogranicza ekonomii, finansów, prawa, inżynierii oraz praktycznego podejścia władz samorządowych i biznesu. 
 

 Dlaczego Warto

 
Studia przygotowują słuchaczy do holistycznego spojrzenia na gospodarkę miejską. Poruszane zagadnienia nie tylko dotyczą stricte zagadnień energetycznych dotyczących między innymi wytwarzania czystej energii w kogeneracji ale wskazują kierunek zarządzania gospodarka miejską. Przeznaczone są zatem dla osób z wyższym wykształceniem (tytułem zawodowym magistra, licencjata, inżyniera bądź równorzędnym), które chcą uzupełnić i wzbogacić swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie realizacji i zarządzania przedsięwzięciami inwestycyjnymi w gospodarce niskoemisyjnej i gospodarce miejskiej.
Stąd studia kierowane są do urzędników miejskich oraz pracowników firm typu ESCO, spółek miejskich i firm energetycznych, jak i do firm konsultingowych przygotowujących inwestycję oraz osób prywatnych zaineresowanych propagacją klastrów energii oraz problemów niskiej emisji.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​mgr Wioletta Krasuska-Wojtkowska
tel. 22 564-9302
tel. 502-085-703
e-mail: Wioletta Krasuska-Wojtkowska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Katedra Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego
ul. Madalińskiego 6/8 M, pok. 307
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 NOWOŚĆ

 
  • rekrutacja letnia
  • rekrutacja zimowa
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe