Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Innowacje Środowiskowe” : Akademia gospodarki niskoemisyjnej – innowacje środowiskowe
Podyplomowe Studia „Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Innowacje Środowiskowe”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Akademia Gospodarki Niskoemisyjnej – Innowacje Środowiskowe

 
W związku z przyjęciem przez UE pakietu klimatycznego i koniecznością realizacji przez Polskę zobowiązań w zakresie uzyskania 15-procentowego udziału energii ze źródeł odnawialnych w 2020 r. oraz zobowiązań w zakresie poprawy efektywności energetycznej gospodarki i jej sektorów, wymagane są duże inwestycje w gospodarce niskoemisyjnej, w tym krajowej energetyce rozproszonej, energooszczędnym budownictwie i modernizacji istniejących budynków czy edukacji społecznej w tematyce niskiej emisji. Perspektywa budżetowa na okres 2014 – 2020 zwiększa wsparcie dla odnawialnych energii i innych działań dotyczących gospodarki niskoemisyjnej kilkukrotnie, w porównaniu z okresem 2007 – 2013.

Problematyka niskiej emisji to nie tylko sprawa źródeł finansowania inwestycji pro-środowiskowych. To także kwestia ochrony naszego zdrowia. Szacunki Europejskiej Agencji Środowiska wskazują, że 80–90% mieszkańców Europy oddycha powietrzem, w którym zawartość pyłów zawieszonych oraz ozonu przekracza wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających wpływ długotrwałego wdychania powietrza zanieczyszczonego tymi substancjami na płuca i serce, między innymi występowanie przewlekłych chorób układu oddechowego, na przykład przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, raka płuc, oraz chorób układu krążenia, na przykład zawału mięśnia sercowego, niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, arytmii.

Te wszystkie elementy decydują o wadze zagadnień poruszanych na naszych studiach podyplomowych i konieczności rozwiązania problemów związanych z niską emisja w Polsce.
 
 

 Dlaczego Warto

 
Studia przygotowują słuchaczy do holistycznego spojrzenia na gospodarkę miejską. Poruszane zagadnienia nie tylko dotyczą stricte zagadnień energetycznych ale wskazują kierunek zarządzania gospodarka miejską. Przeznaczone są zatem dla osób z wyższym wykształceniem (tytułem zawodowym magistra, licencjata, inżyniera bądź równorzędnym), które chcą uzupełnić i wzbogacić swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie realizacji i zarządzania przedsięwzięciami inwestycyjnymi w gospodarce niskoemisyjnej i gospodarce miejskiej.
Stąd studia kierowane są do urzędników miejskich oraz pracowników firm typu ESCO, spółek miejskich i firm energetycznych, jak i do firm konsultingowych przygotowujących inwestycję oraz osób prywatnych zaineresowanych propagacją niskiej emisji, na przykład poprzez wykorzystanie rozwiązań odnawialnych źródeł energii.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​mgr Wioletta Krasuska-Wojtkowska
tel. 22 564-9302
tel. 502-085-703
e-mail: Wioletta Krasuska-Wojtkowska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Katedra Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego
ul. Madalińskiego 6/8 M, pok. 307
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 


 

 NOWOŚĆ

 
  • rekrutacja letnia
  • rekrutacja zimowa
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe