Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Akademia Profesjonalnego Inwestowania : Profesjonalne Inwestowanie - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Akademia Profesjonalnego Inwestowania
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia akademia profesjonalnego inwestowania

 
Wiedza procentuje.
Niezależnie od koniunktury rynki finansowe stwarzają wiele możliwości inwestycyjnych, są jednak również obszarem różnorodnego ryzyka. Profesjonalny inwestor musi wykorzystywać stwarzane przez rynek szanse i unikać generowanych przez rynek zagrożeń, tak by efektywnie zarządzać całym portfelem różnorodnych inwestycji. Warunkiem skutecznego działania jest umiejętność rozpoznania jednych i drugich. W ramach studiów dokonywany jest przegląd różnych rynków finansowych, notowanych na nich instrumentów, stosowanych metod analizy, a także behawioralnych aspektów inwestowania.
 

 Dlaczego Warto

 
Studia API wybierają zarówno ludzie już związani z rynkami finansowymi, chcący pogłębić i uporządkować swoją wiedzę, jak i nowicjusze, pragnący dowiedzieć się jak to działa. Niektórzy uczestnicy tych studiów mają za sobą nieudane doświadczenia z inwestowaniem i chcą się dowiedzieć dlaczego tak się stało, a inni po całkiem pozytywnych osiągnięciach na tym polu starają się poszerzyć wiedzę przed eksploracją nowych obszarów rynku.
Wielu absolwentów pracuje w instytucjach związanych z rynkiem finansowym. Inni starają się inwestować na własną rękę. Wiedza procentuje.
 

 Opinie o kierunku

 

Decydując się na studia podyplomowe Akademia Profesjonalnego Inwestowania SGH chciałem uporządkować i pogłębić wiedzę o polskim rynku kapitałowym, poznać przykłady podejścia fundamentalnego i technicznego do inwestycji w papiery wartościowe w Polsce oraz zrozumieć jak funkcjonują fundusze inwestycyjne i inne podmioty działające na rodzimym rynku kapitałowym. Byłem przekonany, że kadra API posiadająca praktyczne doświadczenie w inwestowaniu na polskim rynku kapitałowym może przekazać wiedzę, której poszukiwałem. Cztery lata po uzyskaniu dyplomu wiem, że podjęcie studiów podyplomowych Akademia Profesjonalnego Inwestowania SGH było bardzo dobrą decyzją.

 

 Szczegółowe informacje

 


 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​​Ilona Jastrzębska
telefon: 503111551
e-mail: Ilona Jastrzębska

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​
​​Rejestracja online
  • ​rekrutacja letnia
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe