Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Analizy Jakości Prawa

 
 Cztery powody, dla których warto zapisać się na studia podyplomowe „Analiza jakości prawa”:
  1. studia oferują ciekawy program, 
  2. kształcą specjalistów w nowej dziedzinie,
  3. sektor publiczny i prywatny poszukuje analityków w zakresie oceny skutków przepisów prawnych 
  4. wykładowcami są pracownicy naukowi o dużym doświadczeniu w praktyce stanowienia prawa.
Przekazywana wiedza ma charakter interdyscyplinarny, zawiera elementy statystyki, ekonometrii, socjologii i psychologii społecznej.  Rozwija kompetencje w zakresie analitycznego i strategicznego myślenia, pozyskiwania i analizy danych statystycznych, prezentacji wyników analizy, prowadzenia konsultacji publicznych. 
 

 Dlaczego Warto

 
 Program składa się z 8 modułów, obejmujących między innymi przebieg procesu legislacyjnego , rozbudowaną część poświęconą przygotowaniu oceny skutków regulacji prawnych, grę strategiczną uczącą wykorzystania badan naukowych w zarządzaniu publicznym, proces konsultacji publicznych, sposoby uproszczenia języka urzędowego w Polsce. Nacisk położony jest na kształcenie umiejętności praktycznych, wykładom towarzyszą zajęcia w formie warsztatów, analizy studiów przypadku, , prezentacji własnych projektów. Studia są adresowane nie tylko do prawników i ekonomistów, ale także socjologów, psychologów i wszystkich tych, którzy zainteresowani są zdobyciem nowych poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji. Absolwenci studiów mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji rządowej i samorządowej, biurach legislacyjnych Sejmu i Senatu, organizacjach zrzeszających pracodawców , związkach zawodowych, regionalnych i branżowych izbach gospodarczych, firmach doradczych i innych instytucjach zainteresowanych procesem tworzenia regulacji prawnych.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
Informacji udziela i zapisy przyjmuje:
Karolina Nivette
tel. (22) 564 93 49
e-mail: Karolina Nivette

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. Madalińskiego 6/8
budynek M, pokój 33
02-513 Warszawa
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 Nowy kierunek

 
  • rekrutacja zimowa
  • program studiów został zbudowany we współpracy z pracownikami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Gospodarki (obecnie Ministerstwa Rozwoju), Rządowego Centrum Legislacji
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe