Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie : Analizy Statystyczne i Data Mining - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie

 
Studia podyplomowe Analizy statystyczne i data mining w biznesie kierowane są do osób pragnących zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu statystyki i programowania w SAS oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania do rozwiązywania problemów biznesowych. W ramach studiów słuchacze mają możliwość zapoznania się z metodami, modelami oraz technikami analiz statystycznych oraz analiz „data mining”. Absolwent studiów posiada podstawowe kwalifikacje niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku analityka statystycznego z wykorzystaniem systemu SAS.
 

 Dlaczego Warto

 
Studia podyplomowe „Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie” prowadzone są nieprzerwanie od 2008 roku i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób pragnących ugruntować swoje doświadczenie praktyczne w pracy analitycznej jak i osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Wiedza i umiejętności przekazywane słuchaczom podczas studiów są cenione przez pracodawców oferujących zatrudnienie w szeroko pojętej analityce biznesowej (m.in. w bankowości, marketingu, branży retail, telekomunikacji i ubezpieczeniach). Ukończenie studiów daje nową perspektywę zawodową na rynku analityków w Polsce.
 

 Opinie o kierunku

 

Zdecydowałem się podjąć studia podyplomowe Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako inżynier pracujący na co dzień w projektach badawczo-rozwojowych uznałem, że oferta jest skierowana do mnie. Ze względu na chęć poznania możliwości pakietu SAS, wykorzystania analiz statystycznych w celu wsparcia biznesu oraz zdobycia cennej wiedzy od osób mających do czynienia z analizą danych w naukach społeczno-ekonomicznych. Dużą wartością dodaną są zajęcia prowadzone przez osoby, które na co dzień wykorzystują SAS’a w praktyce zawodowej. Już w trakcie studiów otrzymałem ofertę pracy jako analityk danych dla koncernu Ford w Detroit, USA. Zakres wymagań i obowiązków pokrywał się w znacznej mierze z ofertą dydaktyczną. Jednak w ostatecznym rozrachunku postanowiłem podjąć nową pracę w dziale badawczo-rozwojowym firmy z Trójmiasta na stanowisku związanym z przetwarzaniem i analizą danych”.

Temat pracy dyplomowej (obronionej w dniu: 20.VI.2015) Analiza kampanii telemarketingowej na podstawie danych Portugalskiego Banku, Warszawa, 1.IX.2015, Adam Karwan, absolwent edycji XIV SP (r. ak. 2014/2015), nr albumu: 84621

Studia podyplomowe ‘Analizy statystyczne i data mining w biznesie’ umożliwiły mi wejście w nowy świat, sprawnie funkcjonujący, o którym wcześniej nie miałem pojęcia. Żyjemy w czasach Big Data gdzie miliony danych są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko po nie sięgnąć i wykorzystać do poprawy jakości życia, wyników finansowych biznesu oraz wpływu na sposób odbierania obecnego świata. Te studia pokazały mi ten świat, nauczyły mnie jak się po nim poruszać i wykorzystywać dostępne narzędzia do poszukiwania interesujących mnie mechanizmów. Możliwość pracy w środowisku SAS, ciekawe Business Case oparte na realnych sytuacjach w różnych dziedzinach gospodarki to coś, co bardzo cenię w tych studiach i bardzo się cieszę, że się na nie zdecydowałem.

10.05.2014 Michał Raj, nr albumu 79451

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​dr hab. Ewa Frątczak
telefon: 502514430
telefon: 22 5649273
e-mail: Ewa Frątczak

dr Wioletta Grzenda
telefon: 22 5649273
e-mail: Wioletta Grzenda

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
Zapisz się on-line

 

 15 ukończonych edycji

 
  • rekrutacja ciągła
  • patronat SAS Institute Polska
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe