Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Corporate Governance, Risk and Compliance Management” : Wykładowcy
Podyplomowe Studia „Corporate Governance, Risk and Compliance Management”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Wykładowcy

 
dr Edyta Banach – dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, regionalny kierownik ds. zgodności (compliance) w amerykańskiej firmie farmaceutycznej odpowiedzialna za całość procesów compliance w Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Pracowała również w Rosji i w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, Francji oraz Północnej Afryce, gdzie projektowała i wdrażała narzędzia compliance. Od 7 lat związana z branżą farmaceutyczną początkowo jako doradca podatkowy, następnie jako Compliance Oficer. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również w międzynarodowych firmach doradczych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Instytutu Nauk Prawnych PAN.
 
Paweł Chodziński – adwokat i doradca podatkowy. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z międzynarodowym doradztwem podatkowym. Zajmuje się również pełnym spektrum zagadnień z zakresu etyki i compliance oraz przeciwdziałania praktykom korupcyjnym, a także postępowaniami dotyczącymi nadużyć oraz przestępstw gospodarczych. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa dotyczącego zagadnień związanych z przestępstwami karno-skarbowymi, jak również przestępstwami korporacyjnymi, w tym również śledztwami wewnętrznymi oraz postępowaniami prowadzonymi przez organy państwa. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie doktorantem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Brian DeLaney – globalny dyrektor ds. etyki i przejrzystości w amerykańskim koncernie farmaceutycznym. Odpowiedzialny za rozwój globalnych procesów wspierających implementację wymogi regulacyjne w zakresie przejrzystości oraz za compliance stron trzecich współpracujących z przedsiębiorstwem. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje projektowanie i wdrażanie międzynarodowych rozwiązań wspierających procesy biznesowe oraz zakupowe. Był odpowiedzialny za wdrożenie Kodeksu Przejrzystości EFPIA. Prelegent na licznych konferencjach międzynarodowych. Absolwent Univeristy of Minnesota.
 
Małgorzata Kwilosz – dyrektor marketingu w branży FMCG, wcześniej pracowała w koncernie alkoholowym. Najpierw jako consumer & trade marketing director, a potem jako customer marketing director odpowiadała za rynek polski. Wcześniej pełniła różne funkcje w działach marketingu międzynarodowych koncernów FMCG. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego.
 
dr Karol Lasocki – dr nauk prawnych w zakresie prawa administracyjnego, partner w międzynarodowej kancelarii prawniczej. Kieruje praktyką Energetyki Innowacyjnej i Ochrony Środowiska oraz jest członkiem globalnej praktyki Compliance. Jego klientami są międzynarodowe oraz polskie korporacje. Jest rekomendowany przez rankingi prawnicze Legal 500, Chambers & Partners i Ranking Rzeczpospolitej. Sprawował przez wiele lat funkcję prezesa zarządu British Alumni Society, a obecnie przewodniczy komisji rewizyjnej stowarzyszenia.
 
dr Jarosław Oleszczuk – jego doświadczenie obejmuje 3 lata praktyki lekarskiej, 5 lat kariery doradczej w McKinsey & Company w Warszawie i Chicago oraz 10 lat zarządzania w międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych. Jest autorem/współautorem ponad 100 publikacji w światowych periodykach naukowych. Jest absolwentem Lester B. Pearson College of the Pacific (Kanada). Ukończył studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, doktorat obronił w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zdobywając Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania jednostkami ochrony zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2010–2014 był związany z Związkiem Pracodawców INFARMA, jako członek rady nadzorczej, a następnie członek zarządu i skarbnik. Kierował też pracami LAWG – zrzeszeniem amerykańskich firm farmaceutycznych w Polsce.
 
Anna Werner – radca prawny, szef działu prawnego jednego z międzynarodowych banków, swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie doradczej Wielkiej Czwórki oraz międzynarodowej kancelarii prawnej, jak również w sektorze finansowym, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prelegentka na konferencjach prawniczych i dotyczących sektora finansowego.
 
dr Maciej Wieloch – pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent kierunku Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie i Marketing Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Linkoping w Szwecji. Stypendysta programu DISP w Kopenhadze oraz Uniwersytetu w Genui. Absolwent programu EMBA w Francuskim Instytucie Zarządzania (IFG). Posiada doświadczenie szkoleniowe i doradcze. Autor publikacji naukowych i prelegent na lokalnych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
 
Radosław Wywiał – radca prawny. Wykształcenie prawnicze zdobywał w Polsce i w Niemczech. Początkowo związany z branżą telekomunikacyjną, jako prawnik wewnętrzny. W 2011 r. dołączył do koncernu rozwiązań technologicznych, gdzie odpowiada za koordynację programu Compliance (obejmującego przede wszystkim problematykę antykorupcyjną i antykartelową) w Europie Środkowo-Wschodniej, tj. w spółkach MAN na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Członek Komisji ds. Compliance działającej w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Prelegent na wielu konferencjach poświęconych tematyce Compliance. Certyfikowany Compliance Officer (przez Instytut Compliance). Za swoją publikację dotyczącą Compliance został w 2015r. wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach konkursu „Pióro odpowiedzialności”.
 
Magdalena Zwolińska – specjalizuje się w projektach związanych z zarządzaniem kryzysem i zagrożeniami dla reputacji. Doradzała w kryzysach takich jak m.in. strajki, redukcje zatrudnienia, awarie, wycofanie produktu z rynku, mobbing, spory sądowe, wypadki w miejscu pracy, protesty społeczne. Poza obsługą istniejących kryzysów, opracowuje dla klientów narzędzia do monitorowania zagrożeń reputacyjnych i kryzysowej prewencji. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, ze specjalizacją marketing medialny i public relations. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży PR.