Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Doradztwa Finansowego : Doradztwo Finansowe - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Doradztwa Finansowego
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Doradztwa Finansowego

 
Studia adresowane są do osób pragnących poznać lub poszerzyć posiadaną wiedzę niezbędną do wykształcenia kompetencji w zakresie zarządzania finansami osobistymi. Zapraszamy osoby zajmujące się pośrednictwem finansowym oraz pracowników instytucji finansowych, m.in. banków, biur maklerskich, firm ubezpieczeniowych, którzy chcą poszerzać kwalifikacje zawodowe zgodnie ze stale rosnącymi i zmieniającymi się wyzwaniami rynku.
 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowych Studiów Doradztwa Finansowego to połączenie przyjemnego z pożytecznym, to czas poszerzania horyzontów i poszukiwania inspiracji, rozwijania kontaktów zawodowych i osobistych. W ramach studiów są wykorzystywane, zostały wypracowane i nadal rozwijane następujące elementy kapitału intelektualnego, które komplementarnie uzupełniają się:
 • do wykładów i warsztatów pozyskujemy najlepszych specjalistów na rynku – renomowanych pracowników SGH i innych uczelni oraz wybitnych praktyków gospodarczych;
 • uczymy sprawdzonych i praktycznych umiejętności zarządzania finansami osób indywidualnych połączonych z aktualną wiedzą akademicką;
 • kompleksowo przekazujemy wiedzę o procesie pozyskania i utrzymania klientów oraz zarządzania finansami osób indywidualnych;
 • zapoznajemy z wieloma różnymi podejściami do doradztwa finansowego i pomagamy wybrać najlepiej dopasowanego do każdego słuchacza;
 • każdy ze słuchaczy pod opieką naszej kadry wykładowej wykona wiele przykładowych kalkulacji konkretnych rodzajów produktów finansowych, obrazujące korzyści jakie uzyskują klienci;
 • jedyne studia na SGH, które przygotowują i bardzo ułatwia zdanie egzaminu KNF na pośrednika kredytów hipotecznych;
 • konkretny program studiów;
 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych renoma uczelni – SGH zajmuje najwyższej pozycji w rankingach, co gwarantuje jakość oferowanych studiów, tym samym zwiększając szanse na rynku pracy;
 • podczas studiów wspieramy tworzenia i rozwijania sieci wzajemnych kontaktów przez organizowania wielu spotkań z mentorami, wykładowcami akademickimi i profesjonalnymi szkoleniowcami, którzy pomagają zmienić sposób, w jaki postrzegacie swoją karierę, pracę i siebie;
 • Umożliwiamy uczestniczyć w dodatkowych eventach organizowanych na SGH.
Uczestnicy w ramach uiszczonej opłaty otrzymują dodatkowo:
 • książki poszerzające treść wykładów;
 • bieżące numery Kwartalnika Nauk o Przedsiębiorstwie;
 • materiały drukowane do wykładów;
 • dostęp internetowy do plików z materiałami w formacie PDF;
 • licencję unikalnej aplikacji komputerowej Mister Budget Business służącej do zarządzania finansami osobistymi klienta indywidualnego wraz z certyfikatem ukończenia szkolenia w zakresie jego stosowania.

 
 

 Opinie o kierunku

 

Podyplomowe Studia Doradztwa Finansowego przygotowane były doskonale organizacyjnie, z dużym profesjonalizmem i starannością oraz nienagannie jakościowo. Tematyka i kompozycja zajęć dopasowana była do aktualnej sytuacji ekonomicznej i finansowej, a wykładowcy prowadzący zajęcia posiadali nie tylko ogromną wiedzę naukową, ale i praktyczne doświadczenie zawodowe nabyte w instytucjach finansowych. Z pełną odpowiedzialnością gorąco je polecam.
dr Wiktor Lasota, absolwent I edycji

 Jeżeli z jakiegokolwiek szkolenia zapadnie Ci w pamięci choć jedna myśl to było to udane szkolenie.
Annthony Robbins
 
Kiedy w internecie natrafiłem na Podyplomowe Studia Doradztwa Finansowego na SGH, w celu poszerzenia wiedzy z tego zakresu, moje wyobrażenie na temat studiów było dość powierzchowne. Myślałem, że nudni wykładowcy prowadzą zajęcia z tego co znamy, czyli książek. Jednak coś natchnęło mnie do tego bym zaryzykował i zainwestował swój czas i pieniądze. Dziś po tym jak spojrzę wstecz była to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Uzasadnię to w ten sposób. Przede wszystkim zainwestowałem w siebie, to najlepsze co można zrobić. Ponadto, jako, ze wcześniej ukończyłem AWF, zetknąłem się z nowym modelem nauczania akademickiego, a mianowicie zetknąłem się z praktykami biznesu, którzy niejednokrotnie sprzedawali wiedzę, której jeszcze dziś nie ma w książkach o biznesie. Wykład prof. Dziawgo na temat Private Banking, był moim zdaniem najlepszym szkoleniem na temat bankowości w Polsce, w którym uczestniczyłem. Wielu znamienitych wykładowców, których można podziwiać na szklanym ekranie prowadziło z nami zajęcia. Kolejny powód, dla którego były to najlepiej wydane pieniądze, w moim odczuciu, to organizacja studiów. Dwie wspaniałe kobiety – kierownik studiów pani Dorota Podedworna-Tarnowska i sekretarz pani Nelly Namos – stworzyły unikalny rodzaj więzi między uczestnikami. Same osobiście angażowały się w zajęcia. Ich ciepły stosunek do słuchaczy to coś unikalnego, godnego naśladowania dla innych. Teraz kiedy patrzę z perspektywy czasu, to mam poczucie, że to tak naprawdę nie były studia podyplomowe, ale cykl szkoleń poszerzający umiejętności pracy w zawodzie doradcy finansowego. I tak jak wyżej napisałem z tych szkoleń nie wyniesiesz jednej myśli, ale setki, które niejednokrotnie uczynią człowieka liderem w tym zawodzie. Jeżeli czytasz te słowa, to zapewne zastanawiasz się nad zainwestowaniem w ten rodzaj zawodu. To, co wyżej przeczytałeś to są moje doświadczenia, moje przeżycia, to jakie mogą być Twoje zależy tylko od Ciebie. Zainwestuj w siebie to zawsze się zwraca.

Leszek Karwowski, absolwent II edycji, kapitan Polonii2011 Warszawa, niezależny doradca finansowy, Edukator 
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

Informacji udziela:

mgr Andrzej Metelski 
Instytut Zarządzania Wartością
e-mail: Andrzej Metelski
tel. 22 564 86 55

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 


 

 5 ukończonych edycji

 
 • rekrutacja letnia
 • licencja unikalnej aplikacji komputerowej Mr Budget Business
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe