Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych : Opinie, SP Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe Studia Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Opinie studentów i absolwentów

 
​Mnie, jako absolwentowi Finansów i Rachunkowości na SGH, najbardziej zależało na rozwinięciu umiejętności ekonometrycznych. Studia te spełniły w 100% moje oczekiwania jeśli chodzi o statystykę (przyspieszony kurs statystyki jaki odbywa się na SGH). Zajęcia prowadzone były w praktyczny i zrozumiały sposób. Jeśli chodzi o ekonometrię, choć prowadzona była ona zrozumiale, uważam, że przydałoby się więcej godzin. Rozważyłbym także rozszerzenie kursu o ekonometrię stosowaną.

Przedmioty finansowe (obligacje, instrumenty pochodne, wycena przedsiębiorstw) prowadzone były również na wysokim poziomie. Ze względu na ukończone wcześniej FiR na SGH nie spodziewałem się wiele wynieść z tych przedmiotów i tak też było. Niemniej jednak, dzięki praktycznemu charakterowi studiów, kilka rzeczy było dla mnie nowych. Nie żałuję czasu poświęconego na te zajęcia. Pozytywnie jestem zaskoczony kursem VBA, spodziewałem się zajęć na bardziej podstawowym poziomie. Szczególnie pozytywnym zaskoczeniem był kurs, na którym wyznaczało się portfel optymalny z dowolnej ilości akcji (bardzo praktyczne ćwiczenie). Interesujące były także ćwiczenia symulacyjne (Monte Carlo oraz symulacje poprzez losowanie liczb z różnych rozkładów). Pozytywnie zaskoczony byłem również makroekonomią, w której prowadzący poza podstawowymi modelami, omówił także ich realne zastosowanie we współczesnej gospodarce (np. poprzez wyliczenie aktualnego mnożnika Keynesa). Osobiście zrezygnowałbym z przedmiotów stanowiących swego rodzaju „przerywniki”, które miały charakter bardziej teoretyczny (choć nie było ich dużo).

Podsumowując, studia spełniły moje oczekiwania jeśli chodzi o jakość, zajęcia prowadzone były na najwyższym poziomie. Studia te, spośród studiów podyplomowych na SGH, najbardziej odnoszą się do tematyki statystyki/ekonometrii. Osobiście wolałbym, żeby skupiły się one wyłącznie na tej tematyce, jednak wówczas oferta musiałaby być skierowana do węższej grupy odbiorców.
 
Pozdrawiam,
Marek Golan