Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Pomocy Publicznej : Korzyści
Podyplomowe Studia Pomocy Publicznej
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Perspektywy zawodowe

 
​Wielu polskich przedsiębiorców jest beneficjentami pomocy publicznej, chociaż czasami nie są tego świadomi. Popyt na środki europejskie i chęć rozwoju przedsiębiorstw wydatnie zwiększa liczbę beneficjentów pomocy publicznej. Istotne w tym kontekście jest to, że w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w procesie identyfikacji czy udzielania pomocy publicznej, ich konsekwencje – które często związane są ze zwrotem pomocy - ponosi zawsze przedsiębiorca. Stąd świadomość i wiedza podmiotów korzystających z pomocy publicznej ma niebagatelne znaczenie.
 
Wszyscy ci aktorzy życia gospodarczego potrzebują ekspertów w zakresie pozyskiwania/udzielaniai rozliczania pomocy publicznej zgodnie ze skomplikowanymi regulacjami unijnymi.W przeciwieństwie do innych państw członkowskich zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów dopiero rośnie, a Podyplomowe Studia „Pomocy publicznej” stanowią pierwszą w skali kraju odpowiedź na to zapotrzebowanie.
 

 Korzyści dla studenta

 
Absolwenci Podyplomowych Studiów „Pomocy publicznej” uzyskają wiedzę i umiejętności niezbędne do identyfikacji pomocy publicznej, jej pozyskiwania, oceny jej zgodności z prawem krajowym i unijnym, jak również jej udzielania w ramach obowiązujących reguł. Informacje przekazane „z pierwszej ręki”, przez praktyków umożliwią zapewnienie bezpieczeństwa biznesowego beneficjentów oraz rzetelności administracyjnej z punktu widzenia zgodności udzielonego wsparcia z obowiązującym prawem.
 
 

 Korzyści dla pracodawcy

 
Pracodawcy posiadający w swoim zespole pracowników mających dogłębną wiedzę na temat warunków dopuszczalności udzielania pomocy publicznej mogą pozyskiwać środki zarówno krajowe, jak i unijne według obowiązujących przepisów prawa. Proces uzyskania pomocy publicznej, nie tylko tej indywidualnej, ale również w ramach programu pomocowego bywa bardzo długi, skomplikowany i wymagający szczegółowej wiedzy o procedurach i rozwiązaniach prawnych obowiązujących w tej sferze. Absolwenci Podyplomowych Studiów „Pomocy publicznej” zdobędą wiedzę z zakresu najnowszego orzecznictwa i interpretacji Komisji Europejskiej na temat przepisów unijnych o pomocy publicznej oraz posiadają umiejętności niezbędne do wsparcia pracodawców w tych trudnych i złożonych procedurach.