Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Prawo i ekonomia dla przedsiębiorstw” : Korzyści
Podyplomowe Studia „Prawo i ekonomia dla przedsiębiorstw”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Perspektywy zawodowe

 
​Studia będą istotnym atutem dla
- prawników chcących przekwalifikować się – przejść do przedsiębiorstwa
- prawnikom mającym na celu kierowanie działem prawnym przedsiębiorstwa
- prawnikom z podejściem biznesowym, zainteresowanym wejściem do zarządu przedsiębiorstwa
 

 Korzyści dla studenta

 
Prawnikom studia oferują dwojakie rodzaje korzyści. W kwestiach stricte prawniczych umożliwiają szybkie zdobycie wiedzy i kompetencji w obszarach, które albo są przedmiotem specjalistycznych opracowań teoretycznych, albo w ogóle nie zostały w polskiej literaturze omówione. W obu przypadkach oznacza to kolosalne oszczędności czasowej. W kwestiach poza-prawniczych, program oferuje wprowadzenie do tematyki ekonomicznej, finansowej i zarządczej, które w innym przypadku wymagałyby realizacji pełnego programu studiów na kierunku ekonomicznych.
 
 

 Korzyści dla pracodawcy

 
Dla przedsiębiorstw i działów prawnych studia tworzą dwie możliwości inwestycji w kadry. W przypadku pozyskiwania prawników „kancelaryjnych”, studia pozwolą na szybkie uzupełnienie kompetencji, poza zakresu kompetencji bez utarty czasu w głównym obszarze specjalizacji. W przypadku rekrutacji prawników na niższe stanowiska, program umożliwi „wychowanie” pracowników w duchu biznesowym. W obu przypadkach studia pozwolą na złagodzenie tarć między prawnikami a resztą zespołu pojawiających się w momencie pokonywania bariery między oboma światami.