Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli : Przedsiebiorczość dla nauczycieli
Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli

 
W Instytucie Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w 2016 r. otwarte zostały Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli. Aktualnie trwa nabór słuchaczy do II edycji Studiów, rozpoczynających się 10.03.2018 r. Oferowane 3 semestralne studia (360 godzin, całkowita odpłatność – 500 zł) są odpowiedzią na stale rosnącą konieczność zdobywania lub pogłębiania wiedzy teoretycznej z zakresu przedsiębiorczości oraz potrzebę doskonalenia umiejętności praktycznych w sferze nauczania „Podstaw przedsiębiorczości” wśród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych. Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27.08.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. 2012 poz. 131). oraz z podstawą programową kształcenia ogólnego w szkołach publicznych (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28.03.2017 w sprawie ramowych planów nauczania  dla publicznych  szkół – Dz. U. 2017 poz. 703 ).
 

 Dlaczego Warto

 
Studia podyplomowe są skierowane do:
  • aktywnych zawodowo nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy chcą rozpocząć nauczanie przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”,
  • aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” i chcą poszerzyć swoja wiedzę na temat przedsiębiorczości w wymiarze gospodarczym, społecznym i indywidualnym oraz są zainteresowani ekonomią, zarządzaniem oraz znaczeniem transformacji gospodarczej Polski, która nastąpiła po 1989 r.,
  • biernych zawodowo osób z uprawnieniami nauczyciela, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje umożliwiające powrót do zawodu nauczyciela lub rozpoczęcie pracy w szkołach ponadgimnazjalnych w charakterze nauczyciela „Podstaw przedsiębiorczości’ jako drugiego przedmiotu.

Głównym celem studiów podyplomowych jest  przygotowanie nauczycieli do nauczania przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”. Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwenci zdobędą kwalifikacje do pracy nauczyciela „Podstaw przedsiębiorczości” w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

mgr Agnieszka Łukasiewicz
tel. 22 564-92-63
e-mail: Agnieszka Łukasiewicz

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 Nowy Kierunek

 

 

 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe