Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Rachunkowość według MSSF do Oceny Kondycji Finansowej Przedsiębiorstwa : Rachunkowość według MSSF do oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Rachunkowość według MSSF do Oceny Kondycji Finansowej Przedsiębiorstwa
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Rachunkowość według MSSF do oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa

 
Studia oferują unikalne połączenie wiedzy z zakresu zrozumienia i interpretowania danych sprawozdań finansowych sporządzonych według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości z umiejętnością analizy tych danych za pomocą nowoczesnych narzędzi ilościowych i jakościowych. Szczególnie godna polecenia jest nabyta w trakcie studiów umiejętność rozpoznania wybranych przez jednostkę rozwiązań, ich oceny i wskazania skutków w sprawozdaniach finansowych wg MSSF.
 

 Dlaczego Warto

 
Oceniając firmę na podstawie wskaźników finansowych należy pamiętać, że źródłem danych są sprawozdania finansowe, które mogą być sporządzone według polskich (Ustawa o rachunkowości – UoR) lub międzynarodowych standardów (Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej – MSSF). Studia odpowiadają na pytanie jak powstaje sprawozdanie finansowe, o czym informują konkretne pozycje, jakie są różnice między danymi sprawozdania według UoR i MSSFj, jaki ma to wpływ na wskaźniki finansowe.

Połączenie wiedzy z zakresu zrozumienia i interpretowania danych sprawozdań finansowych sporządzonych według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości (MSSF) z umiejętnością analizy tych danych za pomocą nowoczesnych narzędzi ilościowych i jakościowych.
 

 Opinie o kierunku

 

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Państwu za wkład w przygotowanie zajęć i koordynację studiów. Będę bardzo miło wspominać ten czas a przedstawiony materiał naukowy przez wiele lat będzie mi towarzyszyć w pracy zawodowej.
A. O.

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​Magdalena Lewicka
tel. (22) 564-92-40 (41)
e-mail: Magdalena Lewicka

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie 
ul. Rakowiecka 24
02-551 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​​​
​​Rejestracja online
 

 908 absolwentów

 
  • 18 ukończonych edycji
  • Wykładowcy studiów podyplomowych uczestniczą w pracach Komitetu Standardów Rachunkowości, Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, w badaniach sprawozdań finansowych oraz projektach doradczych realizowanych przez firmę MacAuditor Sp z o.o.
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe