Prof. zw. dr hab. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego, SGH w Warszawie, Kierownik Katedry Historii Gospodarczej w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Profesor specjalizuje się w zagadnieniach historii finansów, historii gospodarczej II Rzeczpospolitej, geografii historycznej, najnowszej historii politycznej. Profesor w latach 2012–2016 pełnił funkcję dziekana Studium Licencjackiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce poświęconej najnowszej historii gospodarczej i historii finansów. Był założycielem i prezesem Towarzystwa Miłośników Geografii Historycznej im. Zygmunta Glogera, w 2011 r. założył i został prezesem Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej. Autor ponad 400 artykułów, kilkunastu książek m.in. Jesień narodów, wydanej w Warszawie w 1991 r., (wspólnie z Jackiem Gorzkowskim); Słownik historyczny bankowości polskiej do 1939 roku, wydany w Warszawie w 1998 r.; Zarys powszechnej historii pieniądza i bankowości, wydanej w Warszawie w 2002 r.; Kronika kryzysów gospodarczych, wydanej w Warszawie w 2003 r.; Wojny rosyjsko-tureckie od XVII do XX wieku, wydanej w Warszawie w 2006 r. (z Sylwią Szawłowską); Od marki do złotego. Historia finansów Drugiej Rzeczypospolitej, wydanej w Warszawie w 2008 r.; Historia finansów współczesnego świata (od 1900 roku), wydanej w Warszawie w 2008 r.; Kronika szczytów G7-G8, wydanej w Warszawie w 2009 r. (z Piotrem Jachowiczem); Dzieje gospodarcze Polski, wydanej w Warszawie w 2011 r., wyd. 2 Warszawa 2012. Źródło:
http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/kolegium/wladze/Strony/default.aspx [dostęp 17 maja 2017 r.]
Prof. SGH, dr hab. Krzysztof Kozłowski, kierownik Katedry Studiów Politycznych KES, prorektor SGH w Warszawie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (Uniwersytet Warszawski, 2002 r.) oraz Wydziału Prawa i Administracji (Uniwersytet Warszawski, 2006 r.). Doktorat obronił w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2008 r.), habilitację na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2012 r.). Visiting Scholar, Kyungpook National University (Republika Korei), Taiwan Fellow (Soochow University, Tajwan), Invited Lecturer na Ca’ Foscari di Venezia (Włochy). Laureat Nagrody I stopnia JM Rektora SGH za wyróżniającą się rozprawę habilitacyjną w 2013 r. Profesor otrzymał Nagrodę I stopnia JM Rektora SGH za działalność naukową w 2014 r. w Dziedzinie Działalności Naukowej. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych. Autor następujących monografii naukowych: Geopolityka naftowa Chińskiej Republiki Ludowej, wydanej w 2013 r.; Kolory rewolucji, opublikowanej w 2012 r.; Państwo Środka a Nowy Jedwabny Szlak. Proradziecka Azja Centralna i Xinjiang w polityce CHRL, opublikowanej w 2011 r.; Iluzje rewolucji. Rewolucja róż. Rewolucja pomarańczowa. Rewolucja tulipanów, wydanej w 2011 r.; Rewolucja tulipanów w Kirgistanie. Geneza, przebieg następstwa, opublikowanej w 2009 r. Źródło: https://biogram.sgh.waw.pl/#/biogram/kkozlow [dostęp 17 maja 2017 r.]
Dr Piotr Kozłowski, Adiunkt w Katedrze Studiów Politycznych KES, SGH, specjalizuje się w problematyce rozwoju Chin oraz regionu Pacyfiku. Autor wielu publikacji z tego zakresu.
Mgr Jakub Jakóbowski, Doktorant, SGH, Specjalista w Pionie Analitycznym w Ośrodku Studiów Wschodnich. Specjalizuje się w problematyce rozwoju gospodarczego i pozycji Chin w gospodarce światowej.
Prof. dr hab. Małgorzata Zaleska, dyrektor Instytutu Bankowości w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, SGH. Profesor Małgorzata Zaleska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła również Study Course in Economic Policy oraz Study Course in Economic Policy for Central and Eastern European Countries w Japonii. Profesor ukończyła Podyplomowe Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 r. profesor zwyczajny, autorka ponad 400 publikacji poświęconych rynkom finansowym. Źródło:
http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/IB/instytut/sklad/Strony/malgorzata_zaleska.aspx; [dostęp 17 maja 2017 r.]
Prof. zw. dr hab. Ewa Latoszek, kierownik Katedry Unii Europejskiej im. Jeana Monneta w
Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, SGH. Profesor zwyczajny. W 2013 r. profesor otrzymała Katedrę J.Monneta z UE, a w 2016 Jean Monnet Centre of Excellence. Profesor pełniła wiele funkcji, w tym prodziekana Studium Licencjackiego w SGH, prorektora w Szkole Wyższej Olympus w Warszawie, wiceprzewodniczącej Komitetu Sterującego RAD, World Bank. W latach 2007–2010 członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN, od 2008 r. Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA). Źródło:
https://biogram.sgh.waw.pl/#/biogram/elatos [dostęp 17 maja 2017 r.]
Prof. zw. dr hab. Stanisław Pawlak, profesor zwyczajny, emerytowany pracownik Zakładu Prawa i Instytucji Międzynarodowych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w 1955 r. Stopień Doktora nauk prawnych uzyskał w 1967 r., a stopień Doktora habilitowanego nauk politycznych w 1973 r. Profesor nadzwyczajny nauk humanistycznych (2002). W Instytucie Studiów Międzynarodowych od 1975 r. Prawnik. Ambasador tytularny. Sędzia Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza (od 1 października 2005 r). Doradca Prezydenta RP w latach 2001–2005. Członek Komisji Prawa Międzynarodowego ONZ (1987–1991). W latach 1955–2005 równolegle praca na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP m.in. wieloletni dyrektor Departamentu Prawno-Traktatowego i Departamentu Organizacji Międzynarodowych oraz Stały Przedstawiciel RP przy ONZ w Nowym Jorku, ambasador w Kanadzie, Syrii i Jordanii. Przedstawiciel Polski w Komitecie Zarządzającym Praw Człowieka Rady Europy. Źródło: strona internetowa Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego,
http://www.pl.ism.uw.edu.pl/prof-stanislaw-pawlak/, [dostęp 17 maja 2017 r.]
Prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej, KES, SGH. Profesor nadzwyczajny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce poświęconej islamowi. Habilitacja z religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorat z nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz drugiego kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od 2002 r. pracuje w SGH, obecnie w Zakładzie Socjologii Ekonomicznej Instytutu Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej. Od 2012 r. Prodziekan Studium Magisterskiego w SGH. Autorka ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych społeczno-ekonomicznym problemom Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, muzułmańskiej kultury; islamu i muzułmanów w Polsce i na Zachodzie. Autorka czterech monografii „Świat arabski wobec globalizacji" (2007), „Perspektywy świata arabskiego w kontekście Milenijnych Celów Rozwoju" (2007), „Muzułmańska kultura konsumpcyjna" (2011), „Deconstructing Islamophobia in Poland” (2014). Źródło:
https://biogram.sgh.waw.pl/#/biogram/kgorak; [dostęp 17 maja 2017 r.].
Dr Dorota Podedworna-Tarnowska, kierownik Zakładu Aksjologii i Pomiaru Wartości w Instytucie Zarządzania Wartością, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, SGH w Warszawie. Doktor nauk ekonomicznych (nadany z wyróżnieniem w 2006 roku, praca pt. Uwarunkowania rozwoju faktoringu w Polsce przygotowana pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Witolda Bienia). Wiceminister Finansów w latach 2013–2015. Przewodnicząca Komisji Nadzoru Audytowego w latach 2013–2015. Od VII.2014 do XII.2015 Przewodnicząca Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych. W latach 2014–2015 członek Rady Nadzorczej, przewodnicząca Komitety Wynagrodzeń w Banku Gospodarstwa Krajowego, w latach 2008 – 2013 członek Rady Nadzorczej Banku BPH S.A. (GE Capital Group), w okresie od 2006 r. do 2007 r. członek Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Farmaceutycznego w Warszawie. Od II.2012 do VIII. 2012 badacz naukowy w New York University Stern School of Business, Visiting Scholar w ramach projektu „Młodzi Projektują Zarządzanie”.Ukończyła również Podyplomowe Studia Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka kilkudziesięciu publikacji.
Prof. SGH dr hab. Wanda Dugiel, profesor nadzwyczajny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, KES, Od roku 2017 Kierownik Podyplomowych Studiów "Rynki w handlu międzynarodowym". Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1995 r.). Pracownik Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Kolegium Gospodarki Światowej SGH (1995 – 1998), adiunkt w Katedrze Integracji Europejskiej im. Jeana Monneta w Kolegium Gospodarki Światowej SGH (1998–2016). Pracę naukową łączyła z praktyką gospodarczą jako pracownik Ministerstwa Skarbu Państwa (1997–2003) oraz członek Rady Nadzorczej spółki “AWNWIL” S.A. we Włocławku (2000–2002). Studia zagraniczne: staż doktorski na University of St. Gallen w Szwajcarii (jeden semestr 1998 r.). Staż zagraniczny w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji we Włoszech (jeden miesiąc w 2007 r.), oraz staż naukowy z zakresu prawa europejskiego w Summer School Alpbach w Austrii (jeden miesiąc 1997 r.), organizowanej we współpracy z University of Innsbruck. W latach 1998 – 2000 uzyskała stypendium Komisji Europejskiej UE na realizację pracy pt. "Implications of the Adoption by Poland of Common Agricultural Policy (ACE Project)". Zajmuje się problematyką szeroko rozumianych międzynarodowych stosunków gospodarczych, w szczególności procesami integracyjnymi na kontynencie europejskim. Autorka książki pt. „Światowy system handlu – nowe wyzwania i próby reform”, nominowanej w 2014 r. do nagrody Fundacji Kronenberga za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów.
Prof. SGH dr hab. Magdalena Proczek, profesor zwyczajny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH (SGPiS) kierunek Polityka Handlu Zagranicznego oraz Podyplomowego Studium Doskonalenia Pedagogicznego w SGH i studiów podyplomowych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego PO „Kapitał Ludzki” – Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej na UMCS w Lublinie. Zainteresowania naukowo-badawcze Profesor, dotyczą międzynarodowych stosunków gospodarczych, w szczególności działalności międzyrządowych organizacji międzynarodowych: ONZ i MFW; oraz procesów integracji gospodarczej w wymiarze międzynarodowym. Pracownik naukowo-dydaktyczny SGH i innych uczelni ekonomicznych oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, kierownik i współwykonawca badań w ramach podtrzymania potencjału badawczego jednostki, statutowych i własnych, grantów Rektora SGH. Współautorka i autorka oraz redaktor naukowy licznych publikacji, współwykonawca, kierownik, koordynator grantów i projektów, współorganizator i prelegent konferencji, członek Rad Naukowych, członek komisji rekrutacyjnej, konkursowej, doktorskiej, stypendialnej, członek PECSA, PTE, opiekun Studenckiego Koła Naukowego, Europejskiego Forum Studentów AEGEE w SGH, promotor ponad 170 prac dyplomowych, recenzent. Źródło:
http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/kue/Strony/Dr.-Magdalena-Proczek.aspx; [dostęp 17 maja 2017 r.].
Dr Michał Jasiński, adiunkt w Katedrze Unii Europejskiej im. Jeana Monneta. Doktor nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent studiów doktoranckich, jak również Podyplomowych Studiów Doskonalenia Pedagogicznego oraz Podyplomowych Studiów Menedżerów Turystyki SGH. Zainteresowania naukowe Doktora obejmują ekonomię międzynarodową, w szczególności międzynarodowego handel usługami; ekonomię rozwoju, pomoc rozwojową, politykę pomocową Unii Europejskiej; oraz małe gospodarki wyspiarskie (Small Island Developing States –SIDS).
Dr Anna Masłoń-Oracz – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Unii Europejskiej im. Jean Monneta w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH w Warszawie. Obszary badawcze i specjalizacja w zakresie polityki rozwoju regionalnego Unii Europejskiej, w zakresie doradztwa biznesowego, funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Koordynator i uczestnik kilkudziesięciu projektów unijnych; specjalista w zakresie opracowywania biznesplanów, analiz rynku, raportów i ekspertyz. Autorka licznych artykułów naukowych i publicystycznych.
Mgr Grażyna Ciurzyńska, wiceprezes Rady Nadzorczej PKO Bank Polski, Dyrektor Departamentu Polityki Inwestycyjnej w Ministerstwie Rozwoju, b. pracownik SGH w Warszawie. Jako dyrektor Departamentu Polityki Inwestycyjnej w Ministerstwie Rozwoju koordynuje politykę inwestycyjną, nadzoruje współpracę z inwestorami i instytucjami finansowymi z kraju i zagranicą. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jest również absolwentką Podyplomowego Studium Europejskiego Prawa Bankowego Instytutu Nauk Prawnych PAN. Karierę zawodową rozpoczęła w 1991 roku w administracji rządowej, w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Pracownik Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej w okresie piętnastu lat.