Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Socjologii Finansów

 
Podyplomowe Studia Socjologii Finansów mają na celu  kształcenie nowych umiejętności rozumienia i zarządzania procesami społecznymi zachodzącymi we współczesnym świecie finansów. Wiedza i umiejętności zdobyte lub pogłębione w trakcie studiów znajdują zastosowanie w pracy współczesnych instytucji finansowych, w tym przede wszystkim banków uniwersalnych i specjalistycznych, zakładów ubezpieczeń, towarzystw i funduszy inwestycyjnych, a także giełdy. Studia będą także przydatne dla pracowników mediów (dziennikarzy ekonomicznych), którzy pragną  pogłębić swoją wiedzę dotyczącą procesów gospodarczych współczesnego świata finansów.
 

Studia ​kierowane są do:
  • ​pracowników instytucji finansowych różnego szczebla,
  • instytucji otoczenia biznesowego,
  • decydentów zarządzających przedsiębiorstwami, w tym dyrektorów finansowych,
  • pracowników instytucji rządowych wpływających na zarządzanie przedsiębiorstwami skarbu państwa,
  • pracowników instytucji oraz organów bezpieczeństwa i kontroli,
  • pracowników mediów, przede wszystkim dziennikarzy ekonomicznych.
 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowe Studia Socjologii Finansów są nowym typem interdyscyplinarnych studiów ekonomiczno-socjologicznych. Studia realizowane są w oparciu o współpracę Instytutu Bankowości  SGH oraz Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Absolwent PSSF otrzyma dyplom ukończenia studiów wydany wspólnie przez SGH oraz IFiS PAN.​
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
dr Łada Wołoszczenko-Hołda
e-mail: Łada Wołoszczenko-Hołda
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 nowy kierunek

 

 

  • współpraca Instytutu Bankowości  SGH i Instytutu Filozofii i Socjologii PAN

 

 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe