Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Szkolenia i kursy

 
SGH poza szeroką ofertą prestiżowych studiów licencjackich, magisterskichdoktoranckichpodyplomowych oraz MBA oferuje także szkolenia dla przedsiębiorstw i instytucji publicznych oraz kursy indywidualne.
 

 oferta dedykowana dla firm

 
Oferta szkoleniowa dla klientów instytucjonalnych przygotowywana jest przez Centrum Współpracy z Biznesem.

Poszczególne projekty opracowywane są w ścisłej współpracy z konkretnym Klientem, z uwzględnianiem indywidualnych potrzeby i wyzwań pracodawców w zakresie określonych kompetencji zawodowych.

Oferta szkoleniowa SGH to możliwość podniesienia kwalifikacji i doskonalenia umiejętności oraz wspomagania rozwoju osobistego pracowników poprzez:
 

 Kurs akademia kadr europejskich

 
Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie "Akademia Kadr Europejskich"!
 
KursNaEurope.png

KursNaEurope.png

 
 
Celem Kursu jest umożliwienie zdobycia jego słuchaczom podstawowej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do zdania przez nich egzaminów na urzędników instytucji i agencji Unii Europejskiej. Program kursu będzie też przydatny jego uczestnikom do pracy w organizacjach lobbystycznych, krajowej administracji rządowej i samorządowej oraz innych instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach, gdzie potrzebna jest znajomość mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej.
 
Zajęcia Zajęcia rozpoczynają się 24 lutego 2018 r.
 
Organizatorem kursu jest Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie:
http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KGS/oferta/Strony/Akademia_Kadr_Europejskich.aspxhttp://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KGS/oferta/Strony/Akademia_Kadr_Europejskich.aspx​
 
 

 Kurs dokształcający komercyjny „Statystyka z programem R”

 

​Zapraszamy studentów wszystkich trzech szczebli edukacji akademickiej oraz absolwentów uczelni wyższych i praktyków życia gospodarczego do wzięcia udziału w 30 godzinnym kursie „Statystyka z programem R” (4 spotkania po 7,5 godziny).

Celem kursu jest przekazanie słuchaczom podstawowej wiedzy ze statystyki oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się programem R przy prowadzeniu, na poziomie podstawowym, analizy statystycznej różnego rodzaju zbiorów danych.
Warto zauważyć, że program R jest obecnie coraz częściej wykorzystywany do komputerowego wspomagania pracy nie tylko w małych, ale także w dużych firmach, takich przykładowo jak Bank of America, Microsoft, Google, Facebook, Food and Drug Administration, New York Times, Uber, Twitter, EY czy PwC. 
(Źródło: http://www.revolutionanalytics.com/companies-using-r).   

Tym bardziej cenna wydaje się umiejętność wykorzystania programu R do analiz statystycznych, a pierwszym krokiem do zdobycia tych umiejętności jest rozpoczęcie pracy od podstaw. Na naszym kursie w przystępny sposób łączymy naukę podstaw statystyki z wykorzystaniem programu R. Teorię przybliżamy studentom uzupełniając ją o obliczenia wykonywane w programie R na bieżąco, bogato ilustrując je wykresami. Implementację wiedzy sukcesywnie rozszerzamy prezentując możliwości jakich dostarczają gotowe procedury statystyczne, umieszczone w programie R.

Zajęcia (na własnych laptopach, z zainstalowanym tam programem R) odbywają co tydzień w soboty, w godzinach 9:15–16:00  Czesne wynosi 600 zł, a ulgowe 450 zł (dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych oraz dla pracowników SGH).

Organizatorem kursu jest Instytutu Statystyki i Demografii, Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.
Kursy „Statystyka z programem R” oraz „Statystyka z programem Excel” są kursami bliźniaczymi, obejmują ten sam zakres przedmiotu statystyka. Różni je tylko zastosowane narzędzie komputerowego wspomagania obliczeń.

Program i oferta kursu

 

 kurs doszkalający "Statystyka z programem Excel"

 
Zapraszamy studentów wszystkich trzech szczebli edukacji akademickiej oraz absolwentów uczelni wyższych i praktyków życia gospodarczego do wzięcia udziału w 30 godzinnym kursie „Statystyka z programem Excel” (4 spotkania po 7,5 godziny).

Celem kursu jest przekazanie słuchaczom podstawowej wiedzy ze statystyki, wykształcenie umiejętności rozpoznania dostępnych w programie Excel, gotowych procedur i funkcji statystycznych oraz nabycie umiejętności ich odpowiedniego praktycznego wykorzystywania.

Organizatorem kursu jest Instytutu Statystyki i Demografii, Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH, a wykładowcami pracownicy Instytutu.

Program i oferta kursu
 

 Absolwenci SGH zarabiają najwięcej

 
​​​25% absolwentów Szkoły Głównej Handlowej zarabia 12700 zł miesięcznie. Według badania portalu wynagrodzenia.pl przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak SGH zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce. Mediana zarobków absolwentów Uczelni wynosi obecnie 8000 zł brutto. Więcej informacji o ogólnopolskim badaniu wynagrodzeń

 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni ekonomicznych w Rankingu Szkół Wyższych 2016. W kategorii uczelni ekonomicznych SGH wyprzedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wśród kategorii kierunków społecznych aż trzy nasze kierunki sklasyfikowały się na 1. pozycji: ekonomia (100 punktów) przed UW (82.25), finanse i rachunkowość (100 punktów) przed UW na Wydziale Zarządzania (99.02), zarządzanie (100 punktów) przed UW (73.95). Więcej informacji o rankingach​
 

 Studia w SGH

 
 

 Zobacz także

 
 
 
Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce